RTU testēs ugunsdzēsēju, policistu un mediķu formas tērpus

Šonedēļ Latvijas Jūras spēki sāka saņemt jaunas formas, kas atbilst rūpīgi izstrādātiem NATO standartiem. Turpmāk rūpīgi testēs arī Iekšlietu un Veselības ministriju formas tērpus, pirms policisti un mediķi velk tos mugurā. To veiks Latvijā Rīgas Tehniskās universitātes laboratorijā.

Laboratorijas vadītāja demonstrē, kā darbojas viena no testa iekārtām jaunajā laboratorijā. Tā veic audumu un trikotāžas nodilšanas testu.

Šī un citas iekārtas ļaus izvēlēties darba un valkāšanas specifikai vispiemērotāko apģērbu policistiem, ugunsdzēsējiem, mediķiem un aizsardzības ministrijas personālam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Arī uzņēmējiem, kuriem interesē gan iepirkt, gan piedalīties valsts konkursos, gan ja paši izstrādājuši kādu materiālu un grib zināt tā raksturlielumus, viņi ir laipni aicināti,” skaidro RTU asociētā profesore un laboratorijas vadītāja Inga Dāboliņa.

Kopumā šajā laboratorijā ir 80 iekārtas, kas dažādos veidos pārbauda materiālu izturību, ūdens, gaisa caurlaidību.

“Piemēram, ūdens tvaika necaurlaidību vai tieši caurlaidību. Siltuma pretestību, mitruma uzvedību uz materiāliem – slīd pāri vai iet cauri materiālam. Tiek novērtēta mitrināšanās drānai. Tiek testēti trīs paraugi pēc kārtas, ja ir šaubas, drīkst palielināt paraugu skaitu,” skaidro profesore.

Testi tiek veikti sertificētās iekārtās. Vēl arī notiek visu metožu un darbību secības sertifikācija.

Testu veikšanas laikā katra darbība tiek dokumentēta. Testētie paraugi tiek saglabāti vismaz vienu gadu, tas nepieciešams, lai būtu iespēja pārliecināties par testa rezultātu atkārtoti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm