tv3.lv

Valsts iestāžu mājaslapas arī pirmdien turpina vajāt problēmas

Arī pirmdien periodiski nedarbojas vairāku valsts iestāžu interneta mājaslapas, novēroja aģentūra LETA.

2021. gada 11. janvārī 13:43

Mēģinot mājaslapas ielādēt, parādās vai nu interneta pārlūkprogrammas noklusējuma paziņojums, ka vietne nav sasniedzama, vai arī paziņojums “Tehnisku iemeslu dēļ šī tīmekļvietne pašlaik nav pieejama. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. Lūdzu, mēģiniet vēlāk!”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citkārt mājaslapas ielādējas, taču tas notiek krietni ilgāk, nekā ierasts.

Par problēmām ziņo arī e-paraksta lietotāji. Mājaslapā “eParaksts.lv” izvietots paziņojums, ka iespējami traucējumi “eParaksta” sistēmā. “Strādājam pie to novēršanas. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām,” teikts paziņojumā.

Centra Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine aģentūrai LETA skaidroja, ka valsts iestāžu mājaslapu darbības traucējumi pirmdien saistīti ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pagājušās nedēļas beigās veikto tehnisko darbu laikā konstatētajām nepilnībām.

Viņa atzina, ka pirmdien kopš plkst.10.30 LVRTC klienti ir saskārušies ar interneta pakalpojuma darbības traucējumiem, kas izraisījuši atsevišķu interneta resursu, tostarp ministriju interneta vietņu īslaicīgu nepieejamību, kā arī “eParaksta” rīku lietošanas traucējumus.

Sprugaine atgādināja, ka piektdien, 8.janvārī, kā arī brīvdienās, LVRTC veica plānotus un neatliekamus tehniskos darbus, kuru laikā bija atsevišķu resursu nepieejamība. “Tehniskās problēmas, kuru novēršana norit šobrīd, ir saistītas ar plānoto darbu laikā konstatētajām pilnveidojamām jomām, kā rezultātā šobrīd tiek veikta gan cēloņu novēršana, gan tehnoloģisko platformu uzlabošanas darbi,” sacīja LVRTC pārstāve.

Sprugaine tomēr neprecizēja, kas konkrēti tie bijuši par “plānotiem un neatliekamiem” tehniskajiem darbiem, taču uzsvēra, ka tehniskā problēma nav saistīta ar ārēju uzbrukumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgas ķibeles valsts iestāžu mājaslapas vajāja jau pagājušajā nedēļā. Valsts kancelejā piektdien aģentūrai LETA skaidroja, ka mājaslapu darbības pārtraukums saistīts ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) veiktajiem darbiem.

LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine aģentūrai LETA piektdien sacīja, ka piektdien laikposmā no plkst. 17.00 līdz 18.00 LVRTC ārkārtas darbu laikā nepilnu stundu bija novērojami atsevišķu publisko interneta resursu pieejamības traucējumi.

Traucējumi neesot bijuši saistīti ar ārēju uzbrukumu, un mājaslapu turētāji bijuši informēti par darbiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm