tv3.lv

Stipendiju IT mācībām būs iespēja saņemt 190 sievietēm

Stipendiju informāciju tehnoloģiju (IT) mācībām būs iespēja saņemt 190 sievietēm, kuras pieteiksies stipendiju programmai “She Goes Tech”, informēja nevalstiskās organizācijas “Riga TechGirls” vadītāja, valdes locekle un mentore Anna Andersone.

2020. gada 1. novembrī 17:00

Mācības ir piemērotas sievietēm, kurām nav pamatzināšanas datorzinātnē, bet ir vēlme un interese sākt karjeru IT jomā, piemīt analītiskā domāšana un ir labas angļu valodas zināšanas. Pieteikšanās programmai “She Goes Tech” ilgs līdz 30.novembrim. Mācības notiks darba dienu vakaros, trīs mēnešus attālināti, iekļaujot tiešsaistes saziņu ar nozares ekspertiem un lektoriem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

IT mācību laikā stipendiju 190 ieguvējām būs iespēja” Riga TechGirls” piesaistīto pasniedzēju vadībā apgūt tādas programmēšanas valodas kā “Java”, “JavaScript, “.Net” un “Scala”, kā arī uzzināt vairāk par “DevOps” – labo principu kopumu, kas vērsts uz projekta izstrādi un uzturēšanu.

Andersone atzina, ka, saņemot atsauksmes no “She Goes Tech” programmas dalībniecēm pirmajā un otrajā sezonā, redzams, ka daļa sieviešu sākušas darba gaitas nozarē. Viņa skaidroja, ka programmas dalībniecēm mācības bija nozīmīgs solis, lai iegūtu pamatzināšanas un vēlāk turpinātu tālākas mācības un praksi.

“Lai plašāk pastāstītu par “She Goes Tech” programmu un iespējām nozarē, 12.novembrī rīkosim iepazīšanās pasākumu, kas notiks attālināti. Lūgums sekot līdzi aktuālajai informācijai “Riga TechGirls” “Facebook” kontā,” viņa atklāja.

IT uzņēmuma “Accenture” vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs stāstīja, ka IT nozare turpina attīstību, aizvien vairāk uzņēmumu un organizāciju novērtē digitālo tehnoloģiju potenciālu, kā arī IT uzņēmumi joprojām meklē talantīgus cilvēkus. Nākotnē IT prasmes būs svarīgas ikvienā tautsaimniecības jomā, tāpēc ir atbalstāmas iniciatīvas un aktivitātes, kas palīdz pēc iespējas plašākam cilvēku lokam apgūt nepieciešamās pamatzināšanas un iemaņas.

Saņemtie pieteikumi janvāra grupām tiks izvērtēti decembrī, pēc tam sāksies testu kārtošana. Tajos tiks pārbaudītas dalībnieču analītiskās domāšanas spējas un angļu valodas zināšanas. Tāpat tiks vērtētas motivācijas vēstules un CV.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Riga TechGirls” ir IT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena, kuras mērķis ir izglītot sievietes un iedvesmot pievienoties IT nozarei. “Riga TechGirls” mērķis ir dažādot IT nozari, iesaistot vairāk sieviešu, lai viņas kļūtu ne tikai par tehnoloģiju patērētājām, bet arī radītājām.

“Accenture” ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Uzņēmums apkalpo klientus vairāk nekā 120 pasaules valstīs. “Accenture” Latvijas filiāle ir dibināta 2002.gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm