tv3.lv

Šis ir interesanti! Izdota pirmā grāmata par programmēšanu un algoritmisko domāšanu bērniem

Šī gada sākumā latviešu valodā izdota somu stāstnieces un datorprogrammētājas Lindas Liukasas grāmata Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi (Hello Ruby: Adventures in Coding), kas mazos interesentus iepazīstinās ar datoru un tehnoloģiju pasauli.

2016. gada 31. martā 16:05

Grāmatas Sveika, Rūbij! iecere sākotnēji tika prezentēta globālajā kolektīvās finansēšanas platformā Kickstarter. 2014. gada pavasarī tika savākti iepriekšējie pasūtījumi 380 tūkst. ASV dolāru vērtībā, padarot šo par populārāko bērnu grāmatu projektu Kickstarter vietnē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Grāmata ir veidota divās daļās – stāsts par mazo meiteni Rūbiju un praktiski pildāmi uzdevumi, kas palīdz labāk atklāt programmētāja domāšanas pamatus.

Stāsta sižets risinās ap meitenīti Rūbiju, kurai ir visai plaša iztēle, tāpēc viņas pasaulē viss ir iespējams. Kādu dienu Rūbija atrod zīmīti no tēta, kurš viņai dod izpildīt kādu aizraujošu uzdevumu. Taču tētis nav atstājis nekādus tuvākus norādījumus, tādēļ Rūbijai nākas pašai izdomāt rīcības plānu un ļauties piedzīvojumiem. Viņa iegūst jaunus draugus un iemācās, kā atrisināt dažādus sarežģījumus, lai sasniegtu iecerēto mērķi.

“Šīs paaudzes bērni aug pasaulē, kur datori un programmēšana ikdienas dzīvē ieņem nozīmīgu vietu. Tāpēc ir svarīgi raisīt bērnos vēlmi iepazīt datortehnoloģijas, parādīt viņiem, ka parasta datora klaviatūra ir rīks, ar ko izgudrot, veidot un radīt,” saka grāmatas autore Linda Liukasa.

Šī ir priekšā lasāma grāmata un vecākiem ir veltīts izsmeļošs ievads, kas pārliecina, ka bērni var atklāt tik daudz par programmēšanu pirms viņi vispār sāk lietot datorus. Bērni tiek iepazīstināti ar programmēšanas pamatiem, programmētāja domāšanu un attieksmi, kas svarīga ikvienam topošajam programmētājam. Piemēram, spēju sadalīt problēmu sastāvdaļās, saskatīt līdzības, domāt algoritmiski, atkļūdot problēmas un sadarboties. Mūsdienās pasauli aizvien vairāk vada datorprogrammas un nepieciešamība pārzināt programmēšanas ābeci kļūst aizvien lielāka. ”Šī bērnu paaudze lietos kodus, tāpat kā mūsu paaudze lieto vārdus”, paredz autore.

Grāmata paredzēta 5-7 gadus veciem bērniem, tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība bērniem DROŠI un KOŠI. No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite. Grāmatas izdošanu latviešu valodā atbalstījuši AS Exigen Services Latvia, SIA Tieto Latvia un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

Foto!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm