tv3.lv

Siguldas iedzīvotājs izveidojis pats savu televizoru un datoru muzeju

2019. gada 21. novembrī 8:43

Sākot ar dažiem veciem eksponātiem līdz pilnam pagrabam un personīgajam muzejam. Tā var īsumā raksturot kāda Siguldas iedzīvotāja un televīzijas retranslācijas stacijas ilggadēja darbinieka ceļu līdz datoru un televizoru muzeja izveidei.

Šodien pasaulē tiek atzīmēta Televīzijas diena, un tāpēc “900 sekundes” viesojās pie televizoru un datoru privātā muzeja saimnieka Mihaila Babjoniševa.

Padomju un arī citu valstu senie televizori ir atraduši vietu pie Mihaila Babjoniševa mājās. Pamatā Mihaila kolekciju veido nu jau retro datori, taču arī televizori viņam mājās aizņem arvien lielāku teritoriju.

Lūk, arī aiz šīm pirmajā brīdī neredzamajām durvīm slēpjas kolekcijas turpinājums. Šajā telpā atrodams kāds interesants eksemplārs – 1978. gadā pirmie “Panasonic” ražotie video diski. No septiņdesmito gadu beigām tie esot ražoti līdz astoņdesmito gadu beigām.

Mihails interesējoties par televīzijas vēsturi, noskaidrojis, ka tālrāžu vēsture meklējama jau 19. gadsimtā. Vairākus gadu desmitus televīzijas attīstība bija bez īpaši spilgtiem izrāvieniem, līdz jau 20. gadsimta sākumā parādījās elektromehāniskie televizori. Tie gan lielu popularitāti neieguva, norāda Mihails.

Un tikai 20. gadsimta trīsdesmitajos gados tika izveidoti pirmais televizori, kas aizsāka patiesu televīzijas industrijas attīstību.

Vēlāk jau televīzija attīstījās milzu soļiem. Interesanti, ka Mihails pats bija liecinieks tiešām ievērības cienīgam notikumam 1960. gadu noslēgumā. Tolaik viņš strādāja Siguldas TV stacijā, un ar viņu palīdzību uz PSRS tika translēts tolaik satraucošs notikums – Amerikas astronautu nosēšanās uz Mēness. “Ziniet, ļoti, ļoti bija. Tajā laikā starp ASV un Krieviju bija Aukstais karš – kurš tad pirmais, kurš tad pirmais,” viņš atceras.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mihails par televizoriem un datoriem var stāstīt ļoti ilgi un aizraujoši. Viņa kolekcija arvien palielinās, un tā ir atvērta ikvienam interesentam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm