Saturs turpinās pēc reklāmas

Sandis Artemjevs – pasniedzējs, kurš ar entuziasmu māca jaunos programmētājus

Tehnoloģijas mūsdienās nav iedomājamas bez cilvēkiem, kuri garas stundas pavada pie datora un programmē. Lai arī programmētāji ir vieni no labāk apmaksātajiem speciālistiem, to trūkums ir hronisks jau daudzus gadus. “900 sekundes” tikās ar vienu no pasniedzējiem, kurš atzīts par aizvadītā gada veiksmīgāko jauno programmētāju izglītotāju. Izcilā izglītojošā projekta autors saņēma nozares speciālistu atzinību – balvu “Platīna pele”.

12. janvārī 7:55

Filmēšanas reizē pasniedzējs Sandris Artemjevs vada ikmēneša bezmaksas nodarbības trešo mācību sesiju. Tā ir ar laiku izveidojusies tradīcija, kas ļauj cilvēkiem reizi mēnesī iepazīt programmēšanas pamatus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Viņš programmēšanu pasniedz jau trešo gadu. Šo nodarbi viņš uzsāka, jo prasmīgu programmētāju trūkums ir tik liels, ka Sandrim to pat grūti aprakstīt: “Es nezinu, kā man pastāstīt, lai vidusmēra klausītājs varētu saprast, cik milzīgs deficīts vispār ir. Tas nav tikai Latvijā vai tuvējās valstīs, tas ir visā pasaulē. Tas deficīts ir ārprātīgs, tas joprojām saglabājas un turpina augt.”

Sandris akcentē, ka būtībā jebkurš ar spēju loģiski domāt var kļūt par programmētāju. Diemžēl joprojām ir dzīvi dažādi mīti par programmēšanas sarežģītību: “Milzīgs stereotips, ko daudzi joprojām izplata, ka jāzina augstākā matemātika. Būsim reāli, mobilā aplikācija, kura parāda, kādas filmas būs kino, kuros datumos, lai saliktu bildītes, tur nav nekāda lielā matemātika.”

Interesanti, ka Sandris, mācot programmēšanu, palīdz arī iekārtoties jaunajam programmētājam darbā. Tikai tad, kad jaunais programmētājs saņem pirmo algu, viņam ir jānomaksā par kursos iegūtajām zināšanām. Un darbu atrod virs 90% kursu absolventu.

Latvijā ir lielas universitātes, un arī tur var apgūt programmēšanu. “900 sekundes” Sandrim vaicā, kāpēc tās nespēj sagatavot darba tirgum pietiekami daudz jaunu programmētāju. Viņš uzskata, ka problēma ir zemais atalgojums, kas nespēj piesaistīt labus pasniedzējus: “Piemēram, tu esi programmētājs, kurš var iet strādāt un saņemt vairākus tūkstošus mēnesī. Universitātē tu saņem 1500, attiecīgi divas līdz trīs reizes mazāk nekā esošajā darbā, kā arī tu nedarīsi to, kas tev patīk, jo tev patīk programmēt. Tāpēc universitāte nevar piesaistīt talantus, tas vismaz ir mans pieņēmums, tur tas viss arī beidzas.”

Labākā e-skolotāja balvu “Platīna pele” Sandris Artemjevs uztver kā patīkamu atzinību. Pasniedzējs norāda, ka, pelnot naudu, viņam ir arī svarīgi sniegt labumu apkārtējai sabiedrībai un to viņš dara, kvalitatīvi mācot jaunus speciālistus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas