Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
RTU studente radījusi kreklu, kas koriģē stāju un muguru
Slikta stāja un saliekta mugura tiek prognozētas kā turpmāko desmitgažu viena no izplatītākajām veselības problēmām. Kāda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente sakās esam atradusi risinājumu, – kreklā iestrādāta stāju koriģējoša sistēma.

LNT Ziņas tikās ar studenti, kas ir viena soļa attālumā, lai šos speciālos kreklus sāktu ražot jau pārdošanai un ar zemu cenu nopietni konkurētu ar tirgū esošiem ārzemēs radītiem palīglīdzekļiem.
Ar krekla radīšanu, kas koriģē muguras veselību un stāju, RTU studente Natālija Jermolajeva sākotnēji vēlējusies risināt savas personīgās veselības problēmas. Dažādi pirktie stājas korektori neesot bijuši efektīvi, – spieduši asinsvadus padusēs un tirpušas rokas. Tāpēc, konsultējoties ar ārstu, Natālija izstrādāja savu speciālo stājas koriģēšanas sistēmu, – kreklā iestrādātas īpašas auduma joslas muguras, krūšu, lāpstiņu rajonā.
Šī shēma nav tik elastīga kā pārējais materiāls, un, liecot plecus uz priekšu, viņa kā atspere atgādina pleciem, ka ir jāiztaisnojas un velk atpakaļ.
Tā kā krekls ir jānēsā ilgstoši, tas ir no speciāli veidota mākslīgā materiāla ar labām higiēniskām īpašībām – nesvīst un ātri žūst. Krekls gan nepalīdzēšot smagu skoliožu gadījumos, bet tiem, kuriem sākusies veidoties slikta stāja un ir nosliece sēdēt ar saliektu muguru.
“Kas daudz laika pavada pie datora, biroja darbinieki, pusaudži, kas visu laiku pie planšetēm un datoriem,” bilst Jermolajeva.
Pretstatā neērtajiem, klasiskajiem stājas korektoriem, RTU studentes radītais koriģējošais krekls dodot kustības brīvību.
“Var paspiesties, ar to kreklu mierīgi var noliekties, paņemt kaut ko no grīdas. Pilnīgi darīt visu. Var arī sportot,” norāda Jermolajeva.
Natālijas stājas koriģējošais krekls ir viens no 21 studentu biznesa idejas, kas šogad attīstīta RTU inovāciju pirmsinkubatorā “IdeaLAB”. Te studentiem palīdz savu ideju pārvērst uzņēmējdarbībā, sniedz apmācības, mentoru sesijas, finanšu un juristu konsultācijas. Esot lielas cerības, ka studentes radītais stāju koriģējošais krekls drīz tiks sākts ražots pārdošanas apjomos, ja iegūs “Altum” biznesa grantu un sociālās uzņēmējdarbības statusu.
Šāda krekla pieeja, kuriem ir veselības problēmas, var veicināt viņu darba spējas, gan integrēšanos sabiedrībā un veikt darbības, kas nav bijušas diskomforta un sāpju dēļ. Tam ir sociāli būtiska ietekme.
Jermolajeva norāda, ka vēlas, lai šis produkts būtu pieejams, jo alternatīvo produktu problēma ir augstā cena. Alternatīvie produkti maksā no 150 līdz 200 eiro.
Jaunajā studiju gadā pirmsinkubatorā pirmo reizi būs pieejamas stipendijas un reāls finansējums studentu biznesa ideju attīstībai.
“Mēs no rudens gaidām lielu pieplūdumu, ka studenti izmantos šo unikālo iespēju,” bilst Briede.
Iecere ir, lai sevis uzturēšanai studenti nevis strādā gadījumu darbus, bet gan fokusējas uz sava biznesa attīstīšanu un par to saņem stipendiju vairāku mēnešu garumā.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!