tv3.lv

Populārās stratēģijas videospēles “StarCraft II” pasaules čempionātā starp labākajiem arī viens pārstāvis no Baltijas

Šonedēļ Polijas pilsētā Katovicē pilnā sparā rit “Intel Extreme Masters” pasaules čempionāts, kurā labākie no labākajiem sacenšas tādās videospēlēs kā “Counter-Strike: Global Offensive” un “StarCraft II”. Par “CS:GO” jau pastāstījām, tagad laiks pievērsties vienīgajai, kuru šajā turnīrā katrs dalībnieks spēlē pats par sevi.

2017. gada 2. martā 15:55

“StarCraft II” – pārdotākā pasaulē

Tā ir viena no populārākajām stratēģijas spēlēm pasaulē, kuru izstrādājis “Blizzard Entertainment”. “StarCraft II” sastāv no trim daļām – “Wings of Liberty”, “Heart of the Swarm” un “Legacy of the Void”, pirmo daļu izdodot 2010. gada 27. jūnijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Spēles darbībā iesaistīti zinātniskās fantastikas elementi, un tajā var izvēlēties starp trim rasēm – tirāniem, kas ir cilvēku rase, saprātīgo kukaiņu rasi zergiem un protosiem, kas ir mehāniskās un organiskās kaujas vienības.

Kopš spēles izdošanās bija pagājušas vien divas dienas, kad tās kopijas bija pārdotas 1,5 miljonus reižu, tādā veidā tā kļuva par visu laiku pārdotāku “stratēģiju” videospēļu vēsturē. Līdz 2010. gada decembrim šis skaits jau sasniedza 4,5 miljonus kopiju.

Foto

Korejieši – pārējo bieds

Arī šajā videospēlē, tāpat kā “League of Legends” toni nosaka Āzijas pārstāvji – šajā gadījumā korejieši. Apskatoties gosugamers.net pieejamo statistiku, pirmajā desmitā pasaules rangā atrodami deviņi (!) korejieši, viens amerikānis, bet eiropieši parādās tikai sākot ar otro desmitu (Nerchio no Polijas meklējams 11. vietā, bet vācietis ShoWTimE. ieņem 16. pozīciju).

Labākie 24 – noskaidroti!

Līdz šai dienai bija galvenais uzdevums – no 76 pārstāvjiem savstarpējo cīņu rezultātā noskaidrot 24 labākos, kas cīnīsies par turnīra galveno balvu, kas ir 250 tūkstoši ASV dolāri. Interesanti, ka uz vietas Katovicē bija ieradušies tikai seši Korejas pārstāvji, no kuriem viens ir pasaules ranga līderis (Stats).

Tagad laiks izšķirošajām cīņām – 24 labākie sagrupēti četrās apakšgrupās pa seši, kurā arī noskaidrosies trīs labākie, kas turpinās cīņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pie turnīra noslēguma fāzes favorītiem noteikti pieskaitāmi pasaules ranga TOP 4 spēlētāji – jau pieminētais Stats, kā arī INnoVation (2. vieta), TY (3. vieta) un Byun (4. vieta). Jāpiemin arī vienīgais ne-korejietis TOP desmitniekā, amerikānis Neeb, kā arī divas mājinieku cerības – Nerchio (11. vieta) un MaNa, kurš rangā atrodas 41. vietā.

Starp labākajiem turnīra pirmajā posmā bija arī pārstāvis no Lietuvas, kurš startēja ar pseidonīmu Krr (pasaules rangā 89. vieta). Viņš pirmajā cīņā zaudēja krievam Arctur, pēc tam divas uzvaras pār poļiem – Prabuty un ParanOid, bet beigu beigās sev pretī dabūja korejieti Bunny (pasaules ranga 32. vieta) un no tālākās cīņas izstājās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm