tv3.lv

Par video statistikas pārspīlēšanu “Facebook” reklāmdevējiem varētu maksāt 40 miljonus dolāru

Vairākas reklāmas aģentūras tiesā pieprasījušas ASV sociālo tīklu kompānijai “Facebook” samaksāt 40 miljonus dolāru (36,3 miljonus eiro) saistībā ar apsūdzībām, ka uzņēmums pārspīlējis video skatīšanās statistikas rādītājus.

2019. gada 16. oktobrī 13:58

Ja “Facebook” šo piedāvāto vienošanos pieņems, tad vairāk nekā 1,35 miljoni reklāmas izvietotāju būs tiesīgi saņemt kompensāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apsūdzībā norādīts, ka “Facebook”, kas aptuveni 98% no saviem ienākumiem gūst no reklāmas pārdošanas, laika periodā no 2015.gada februāra līdz 2016.gada septembrim reklāmas izvietotājiem sniedzis kļūdainu statistiku attiecībā uz to, cik lietotāji vidēji ilgi skatās sociālajā tīklā izvietotos video. Šī statistika ir svarīga tiem, kas reklāmas izvieto tādās  platformās kā “YouTube” un “Facebook”.

Daudzpersonu tiesas prāvā iesaistītie uzsver, ka šīs nepatiesās statistikas dēļ viņi maksājuši vairāk par “Facebook” reklāmām, jo viņi bijuši gatavi maksāt vairāk par video reklāmām, kas tiek aplūkotas ilgāk.

Viņi norāda, ka video vidējās skatīšanās rādītājs  neatbilstoši palielināts nevis pat par aptuveni 150%-900%.

Lai arī “Facebook” atzīst statistikas nepareizu aprēķināšanu, uzņēmums uzsver, ka šī esot nevainīga kļūda, kas tikusi uzreiz izlabota pēc tās atklāšanas.

Šī tiesas prāva ilgusi trīs gadus, kuru laikā prasītāji iedzīvojušies juridiskajos izdevumos vairāku miljonu dolāru apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm