Saturs turpinās pēc reklāmas

Latvijas glezniecības klasika iestrādāta jaunā spēlē viedtālruņiem

Turpmāk viedtālrunī, īsinot laiku, ikviens var ne tikai izklaidēties, bet arī iepazīties ar Latvijas glezniecības klasiķiem. Latvijas mākslinieki programmas “Kultūrtelpa” ietvaros ierobežojumu laikā radījuši jaunu spēli viedtālruņiem – tajā ikviens var restaurēt latviešu klasiķu gleznas un tādējādi atklāt daudz ko jaunu par apstrādātajiem darbiem.

10. janvārī 7:55

Spēlē ”Restauratori” pēc oriģinālās gleznas neilgas apskates ikvienam jācenšas to atminēties un, izmantojot atmiņu, atrast nesakritības izmainītā gleznā, kurā apzināti ir ieviestas kļūmes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Katra spēles nianse un programmēšana ir darināta Latvijā, tai skaitā arī pavadošā mūzika. Mūzika un pat tā dēvētie kļikšķi ir tapuši Ingus Baušķenieka studijā.

Spēles līdzautors Raitis Ābele, kurš pārstāv studiju ”Tritone”, atminas, cik aizrautīgi un pamatīgi skaņu radīšanai pievērsās Baušķenieks: “Viņš saka, – dabūt to pareizo klikšķi man aizņēma divas dienas.”

“Spēlē ir zināmu latviešu mākslinieku gleznas, kuras ir sačakarētas, laika zoba apēstas, apbružātas, kaut kādi objekti ir samainīti vietām. Spēlētāja uzdevums ir restaurēt šo gleznu, atgriezt to sākotnējā izskatā,” saka spēles līdzautors.

Spēlē ”Restauratori” ir izmantoti trīs Latvijas gleznotāju 27 mākslas darbi, kas pārskatāmības nolūkā un uzdevumu dažādības dēļ ir sadalīti vairākās daļās. Kļūdu skaits ir ierobežots, tā teikt, meklējot pareizo variantu ir tiešām jāzina, ko meklē. Lūk, vaļa vietā patiesībā oriģinālajā gleznā ir konservkārba, tā ir jāspēj pamanīt.

“Mēs parādām īsto gleznu ar kādiem defektiem vai nepareizībām, kur kaut kas ir uzlikts virsū.” Harijs Gruntmanis spēlei ”Restauratori” veidoja dizainu. Viņš norāda, ka datorspēļu pasaulē dizainam ir jābūt izteikti funkcionālam, sadarbībā ar programmētājiem tiek atmestas visas liekās detaļas.

“Nekādā gadījumā nevar būt nekādas domstarpības. Ir jābūt tā – kāpēc šī poga šeit, kāpēc tādas krāsas, tādi elementi. Jo visam ir pamatojums, tur mākslinieciskajai izpausmei jābūt racionālai, tad tā spēle strādās,” saka spēles ”Restauratori” dizainers.

Spēle ”Restauratori” ir pieejama gan “Apple Store”, gan arī “Google Play” jau tagad un bez maksas. Spēles radītāji aicina arī mākslas skolotājus ieskatīties spēlē un to iespējams izmantot mācību procesā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas