tv3.lv

Latvijas armija drīkstēs nosēdināt vai iznīcināt bezpilota lidaparātus virs militārajām zonām

Lai novērstu kaitējumu valsts aizsardzības interesēm, Latvijas armija varēs nosēdināt vai iznīcināt bezpilota gaisa kuģi pie militārajiem objektiem vai to tuvumā – to paredz grozījumi likumā Par aviāciju, kurus otrdien, 8. martā, pirmajā lasījumā izskatīšanai Saeimā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti.

2016. gada 8. martā 15:48

Likumprojektā noteikts, ka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, izmantojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

To varēs darīt, ja attiecīgais lidojums būs veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās vai norobežotajās zonās, kas izveidotas Latvijas armijas vajadzībām.

Bezpilota gaisa kuģi var apdraudēt militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī radīt nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu, teikts likumprojekta anotācijā.

Tautsaimniecības komisijas deputāti šodien atbildīgajiem ministriju pārstāvjiem norādīja, ka būtu jāpaplašina teritoriju loks, piemēram, šādu lidaparātu izmantošanas aizliegumu attiecināt arī uz masu un sabiedriski nozīmīgiem pasākumiem.

Grozījumi likumā Par aviāciju trīs lasījumos vēl ir jāpieņem Saeimai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm