tv3.lv

Latvijā radīts unikāls 3D drukas ģipsis, kas var būtiski atvieglot dzīvi lūzumu ārstniecības laikā

Simtiem tehnoloģiju nozares profesionāļu no visas pasaules jau šodien sāk pulcēties Rīgā. Iemesls tam ir Baltijā vērienīgākā tehnoloģiju un uzņēmēju konference “TechChill”, kur tieši šodien notiek Investoru diena un 50 daudzsološāko uzņēmumu treniņnometne.

2018. gada 7. februārī 12:48

“900 sekundēs” viesojās vairāku uzņēmumu dibinātājs un “TechChill” rīkotājs Ernests Štāls, kā arī Sigvards Krongorns – uzņēmuma “Cast Print” pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cast Print” ir radījuši 3D drukātu unikālu fiksācijas līdzekli, kas var tikt izmantots kā alternatīva ģipsim. Tradicionālais ģipsis parasti ir smags un rada neērtības tā nēsātājam, turklāt tam vienmēr ir jābūt sausam. Kā stāsta uzņēmuma pārstāvis, ar šo ģipsi var droši mazgāties arī dušā un pat doties peldēt – 3D ģipsis ir izgatavots no polipienskābes plastmasas, ko medicīnas industrija ir atzinusi par drošu un alerģijas neizraisošu materiālu.

Salīdzinājumā ar parasto ģipsi šo ir ļoti viegli noņemt. Ideja par šādu jaunievedumu radusies “Cast Print” līdzdibinātājam Jānim Oliņam, kuram bērnībā bija pieredze ar ģipsi. Arī mediķi atzīst, ka galvenais ieguvums, ko jau paspējuši novērtēt pacienti, ir tā vieglums un ērtums – 3D ģipsis ir balstīts uz konkrētā cilvēka skenējumu, līdz ar to dzīves kvalitāte ārstniecības laikā būtiski uzlabojas.

Intervija ar “TechChill” dalībniekiem

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm