tv3.lv

Latviete un amerikānis Silīcija ielejā izveido jaunu ”start‑up māju”

Ņemot vērā jaunu tehnoloģiju nozares profesionāļu pieplūdumu Silīcija ielejā, organizācijas ”StartupLatvia” pārstāve Sanita Laiviņa un Kalifornijas nekustamo īpašumu investors, pilna laika mediķis Garijs Don Vūdss (Gary Don Woods) apvienojuši spēkus un Kalifornijas pilsētā Palo Alto izveidojuši mājvietu start-up uzņēmējiem – ”StartupCrashpad”.

2014. gada 22. septembrī 12:09

Tajā paredzēts izmitināt jaunus tehnoloģiju nozares pārstāvjus, kas meklē dzīves vietu Silīcija ielejā.

Ideja izveidot šādu ”start-up house” jeb jauno iesācējuzņēmēju namu radusies, redzot, ka patlaban Silīcija ielejā trūkst dzīvesvietu, kur mitināties uz turieni sabraukušajiem jaunajiem tehnoloģiju profesionāļiem. Projekta ”StartupCrashpad” līdzdibinātāja S. Laiviņa pati divus gadus dzīvo Silīcija ielejā un, sadarbojoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Latvijas start-up nozares pārstāvjiem organizē braucienus uz ”tehnoloģiju meku”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”StartupCrashpad” māja veidota, ņemot vērā tehnoloģijas nozarē strādājošo darba specifiku. ”Mājā ir ļoti ātrs internets, ergonomiski galdi un krēsli darbam, galdi, uz kuriem var pierakstīt idejas, tāfeles ideju apmaiņai, plaša sociālā telpa. Katrā istabā ir izvietotas divas divstāvu gultas. Tas nozīmē, ka četri cilvēki dala vienu istabu. Tā kā šie uzņēmēji gulēšanai atvēl nedaudz laika, tad nav jēgas atvēlēt istabu vienai personai. Viena istaba mājā ar nosaukumu ”Executive room” (priekšnieka istaba – red.) gan paredzēta tikai vienam cilvēkam un nodrošina pilnīgu privātumu,” projekta konceptu skaidro S. Laiviņa.

Lūk, kā dzīvo start-up uzņēmēji, kas dodas iekarot Silīcija ieleju:

Jautāta par start-up uzņēmējiem paredzētu “īres nama” idejas pirmssākumiem, S. Laiviņa stāsta: ”Kad organizācijas ”StartupLatvia” ietvaros vedām šurp Latvijas uzņēmēju grupas, mēs gribējām, lai viņi dzīvo vietā, kur mīt arī citi uzņēmēji un ir rodami resursi ideju apmaiņai un vērtīgiem kontaktiem. Tajā laikā biznesa akselerators ”BlackBox” piedāvāja izmitināt jaunos uzņēmējus savā start-up mājā. Tā es pirmo reizi iepazinos ar tā dēvēto ”start-up house” principu. Nākamajā latviešu braucienā uz Silīcija ieleju latviešiem vietas ”BlackBox” mājā vairs nebija, jo tā bija pārpildīta.” S. Laiviņa skaidro, ka toreiz Latvijas start-up pārstāvjiem tika atrasta jauna dzīvesvieta Palo Alto ar līdzīgu konceptu, taču arī tajā istabas, kur apmesties, bijušas vien dažiem Latvijas Silīcija ielejas misijas dalībniekiem. ”Jau tad sapratu, ka pieprasījums pēc kaut kā tāda ir augošs,” pauž S. Laiviņa.

Pirms gada S. Laiviņa pievienojās ”BlackBox” komandai, un tad biznesa akselerators bija mainījis konceptu un vairs nepiedāvāja palikšanas iespēju jaunajiem uzņēmējiem, tā vietā koncentrējoties tikai uz akselerācijas programmām.

”Taču mēs turpinājām saņemt ļoti daudz pieprasījumu izmitināt jaunos uzņēmējus. Tā kā “BlackBox” jaunās telpas ir ļoti ierobežotas, organizācija var izmitināt tikai savus uzņēmumus,” pauda S. Laiviņa.

”Ap to laiku mans partneris G. B. Vūdss gribēja vairāk iesaistīties nekustamā īpašuma biznesā un atrast piemērotu investīciju projektu. Pašlaik viņš ir arī pilna laika mediķis, bet viņa hobijs ir mēbeļu dizains un konstruēšana. Viņš jautāja man, vai es būtu gatava pārņemt biznesa pusi un būt persona, kas nodarbojas ar biznesa operācijām. Savukārt viņš nodrošinātu tehnisko pusi. Tajā mirklī mums bija viss – pieprasījums, laba komanda, turklāt mans ikdienas darbs saistās ar starptautiskiem uzņēmumiem un es ļoti labi pārzinu šo tirgu. Bija tikai jāatrod īstā māja!” tā par ceļu uz ”StartupCrashpad” stāsta S. Laiviņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš idejas rašanās līdz piemērotas mājas atrašanai pagāja divi mēneši, vēl nedēļa tika pavadīta, tajā ievācoties. ”Process ritēja diezgan ātri,” stāsta S. Laiviņa. Pagājušās nedēļas ceturtdienā ”StartupCrashpad” namā ievācās pirmie viesi no Latvijas. Saņemot pieprasījumus pēc vietas, kur palikt Silīcija ielejas apmeklējuma laikā, vismaz vēl desmit dienas start-up mājā brīvu vietu nebūs.

Runājot par nākotnes plāniem, uzņēmēja norāda, ka tiek domāts par līdzīgu projektu attīstīšanu, izmantojot to pašu zīmolu – ”StartupCrashpad”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm