tv3.lv

Ķekavā izveidots jauns pastaigu maršruta audiogids

Ķekavas novada Tūrisma maršruta viena no autorēm Elīna Diskača iepazīstina, kā lejuieplādēt bezmaksas lietotni izi-travel.

Audiogida maršruta izstrāde un sagatavošana aizņēma vairākus mēnešus. Plašs darbs tika paveikts, apkopojot interesantākos objektus, par tiem tika ievākta informācija un sakārtota interesantā stāstījumā.

Elīna norāda, ka sākotnēji bija ideja veidot tradicionālu pārgājienu ar gidu klātienē, taču pandēmija ieviesa korekcijas, par kurām maršruta veidotāji pat ir priecīgi.

Ķekavas novada Tūrisma un jaunatnes darba koordinatore Elīna Diskača

“Automātiski tas produkts kļūst pieejams daudz plašākai sabiedrībai. Tas nav viens pasākums ar 30 vai 50 cilvēkiem, tas ir ilgspēlējošs elements.”

Pašlaik aplikācijā ir pieejami sešpadsmit dažādu objektu, kas darbojās agrākos laikos un arī tādi, kas darbojas pašlaik, piemēram, tilts pie A7, pārceltuve, ūdensdzirnavu drupas un citi.

Viens no jaunā Ķekavas audiogida pieturas punktiem ir šeit, pie akmeņkaļu darbnīcas.

Aplikācija automātiski sāk stāstīt par objektu, kad tam esat pietuvojušies. Maršrutā iekļautās akmeņkaļu darbnīcas meistari ir strādājuši pie ļoti ievērojamiem objektiem Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas brāļu kapu restaurācijas darbiem, leģiona brāļu kapu izbūves Lestenē, Pulkveža Kalpaka pieminekļa Esplanādē, runājošajiem akmeņiem ekspozīcijā “Staro Rīga” un daudziem citiem.

Pēc noklausītā stāsta ir iespēja doties pie nākamā objekta vai arī turpināt maršrutu kādā citā aplikācijas lietotājam ērtā laikā.

Audiogida veidotāji norāda, ka nākotnē maršruts tiks papildināts ar jauniem objektiem.

Veidojot sižetu, “900 sekundes” novēroja, ka aplikācijā izi-travel ir pieejami vairāki maršruti arī citviet Latvijā. Dažiem no tiem bija arī audiogida iespēja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm