Hakeri turpina uzbrukt Latvijas uzņēmumiem! Izvilina paroles un inficē datorus

Simulētā digitālās drošības uzbrukumā Latvijas uzņēmumiem divos no desmit gadījumiem sasniegts augsta riska apdraudējums – izvilinātas darbinieku paroles vai ar ļaunatūras palīdzību iegūta iespēja kontrolēt darbinieka datoru, piemēram, nošifrēt visus datus uzņēmumā, lai izspiestu izpirkuma maksu, atklāj Digitālās drošības alianses un IT drošības auditora SIA “IT Centrs” veiktais sociālās inženierijas eksperiments.

2017. gada 11. februārī 13:09

Drošāka interneta dienā 7. februārī Digitālās drošības alianse (DDA), kurā apvienojušies “Latvijas Komercbanku asociācija”, “Swedbank”, “DEAC”, “LMT”, “IT Centrs” un “Possible.lv”, aicina uzņēmumus pievērst uzmanību darbinieku izglītošanai par digitālās drošības jautājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Hakeri izvēlas vieglāko ceļu, un šobrīd tā ir darbinieku nezināšana un elementāras digitālās drošības higiēnas neievērošana.  Īstenotajā uzbrukumā izmantojām vienkāršu un hakeriem iecienītu uzbrukuma veidu – darbinieks saņem šķietami nevainīgu e-pastu, kura sliktākajā scenārijā aiz ziņkāres iespējams uzspiest uz inficētas saites vai pat atdot savu paroli,” skaidro DDA vadītāja Marta Krivade.

Astoņos uzņēmumos no desmit vismaz viens darbinieks atvēris saņemtajā e-pastā ieteikto saiti, kas potenciāli rada ļaunatūru piekļuves iespējas.

“Cik vājš ir ķēdes vājākais posms, tik stipra ir visa uzņēmuma biznesa aizsardzība. Tikai divi no desmit uzņēmumiem testu izturēja – darbinieki uz viltus e-pastiem neuzķērās. Daudzi biznesa vadītāji pat neapzinās, cik vienkārši ar viltus e-pasta starpniecību iespējams iegūt uzņēmumam sensitīvus datus, piekļūt tā sistēmām, sadarbības partneriem un klientiem, kā arī nošifrēt datus, lai izspiestu naudu par to atšifrēšanu,” stāsta “IT Centrs” dibinātājs un vadošais konsultants Agris Krusts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm