tv3.lv

”Google” sāks diskusiju ciklu par ”tiesībām būt aizmirstiem”

Tehnoloģiju kompānija ”Google” organizēs septiņas sabiedriskās apspriešanas dažādās Eiropas valstīs par ”tiesībām būt aizmirstiem”.

2014. gada 8. septembrī 16:03

Eiropas Savienības (ES) Augstākās tiesas lēmums, kas tika pieņemts šā gada maijā, paredz, ka indivīdiem ir tiesības pieprasīt viņu datu izdzēšanu no ”Google” meklētāja, kas nodēvētas par “tiesībām būt aizmirstiem”. Datus iespējams izdzēst, ja meklētājā sniegtā informācija ir novecojusi vai neprecīza.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Google” iebilst šim tiesas lēmumam. Tas esot rezultējies ar to, ka vairāk nekā 90 tūkstoši cilvēku lūdz izdzēst informāciju par viņiem.

Komentējot ”Google” soli veidot ”sabiedrisku diskusiju” par ”tiesībām būt aizmirstiem”, kāds anonīms privātuma eksperts medijam”BBC” norādījis, ka tas vairāk ir saistīts ar sabiedriskajām attiecībām nevis atklātu diskusiju.

Pirmā ”Google” diskusija notiks Madridē 9. septembrī, taču nākamās sešas notiks citās Eiropas valstu galvaspilsētās līdz 4. novembrim.

”Google” pārstāvji norāda, ka ekspertu tikšanās laikā notiks diskusija par ”personas tiesībām būt aizmirstai un sabiedrības tiesībām iegūt informāciju”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm