tv3.lv

Darbu sāk pirmais jauniešu biznesa ideju inkubators Baltijā

2021. gada 23. februārī 7:54

Baltijā atklāts pirmais bezmaksas IT “Start-up” akselerators un biznesa ideju inkubators jauniešiem – “Fox Hub”. Vairāk nekā 150 pusaudžu vecumā no 11 līdz 19 gadiem kļuvuši par programmas dalībniekiem. Tuvāko četru mēnešu laikā viņi strādās pie savu IT produktu radīšanas un virzīšanas tirgū.

Rīgas Doma kora skolas 8. klases audzēkņi Kristaps un Francis iecerējuši pilnveidot sabiedrisko transportu galvaspilsētā. Pašlaik viņi pētot biznesa pamātus, bet brīvdienās komanda rīko “prāta vētras”.

“Mūsu ideja ir saistīta ar to, kā mēs varētu samazināt cilvēku skaitu sabiedriskajā transportā. Tādējādi cilvēkiem būtu vieglāk izvēlēties, ar ko braukt un kā nokļūt no punkta A līdz punktam B,” norāda projekta dalībnieks Kristaps.

“Un tas arī palīdzētu pret Covid-19, jo, piemēram, nodrošinātu to, kad nebūtu pārāk daudz cilvēku transportā, būtu tik cilvēku, cik vietu un tā, lai cilvēkiem būtu droši un zinātu, cik cilvēku ir transportā,” saka projekta dalībnieks Francis.

Šī ideja ir sadaļā ”Gudrā pilsēta”. Vēl jaunieši var izvēlēties tādas darbības jomas kā, piemēram, izglītības tehnoloģijas, spēļošana un atkarība no spēlēm, rūpes par veselību, māksla un radošums digitālajā pasaulē.

“Projekts dod dalībniekiem tādu unikālu rīku, ko viņi var izmantot uzreiz vai nākotnē. Kad viņi strādās ar savu biznesu, ar savu kaut kādu projektu, ar produktiem. Ir tādi bērni, kuriem jau tagad ir tāds produkts, ko ceram realizēt uzreiz. Ka viņi izies visus posmus, un tad mēs varēsim uzreiz pat meklēt investorus,” pauž projekta koordinatore Dina Florence.

Pagaidām gan jaunieši apgūst pamatu pamatus. Šonedēļ, piemēram, viņiem ir uzdots veikt iedzīvotāju aptauju, lai noteiktu, kāds produkts cilvēkiem reāli būtu nepieciešams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kas ir pats grūtākais – tikt līdz tai idejai. Ko tad es gribu izdarīt, ko tad es gribu uzlabot, ko tad es gribu automatizēt. Un noteikti skolēniem šobrīd viss ir procesā. Un bonuss šim projektam ir, ka skolēnam ir liela iespēja, liels laiks šo te realizēt. Tas nav tā kā mēnesī viņam viss jārealizē. Bet ir liels laika posms, kad skolēns var tikt līdz idejai pakāpeniski,” norāda Babītes vidusskolas datorikas un programmēšanas skolotājs Kristaps Muižnieks.

Pagaidām projekts tiek īstenots attālināti. Bet, tiklīdz epidemioloģiskā situācija atļaus, sāksies arī klātienes ideju apspriešana, kas paredzēta Ekziperī Starptautiskās skolas telpās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm