tv3.lv

“Cert.lv”: Latvija ir ļoti progresīva IT jomā, tāpēc ārvalstu dienesti par mums īpaši interesējas

2019. gada 1. augustā 11:53

Tā kā Latvija informācijas tehnoloģiju jomā ir progresīva valsts, tai nākas saskarties ar lielu ārvalstu dienestu un tā saucamo urķu interesi, – tā intervijā “900 sekundēm” atzina Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Arī Latvijā ir novērojami gadījumi, kad negodprātīgas personas piekļūst datiem no lietu interneta. “Cert.lv” pārstāvis vērš uzmanību uz lietotnēm automašīnās – bijušas situācijas, kad īpašnieks nespēj pat iedarbināt mašīnu, jo to spēj izdarīt persona, kas pārņēmusi vadību.

Arvien vairāk ir talantīgu tā saucamo urķu, kuri spēj vienkārši apmuļķot cilvēkus, valsts, pašvaldību iestādes, sūtot viltus rēķinus. Daudzi uz to arī uzķeras, jo uzbrucēji kļūst arvien gudrāki, viltīgāki, norāda Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas pārstāvis.

Viņš vērš uzmanību, – Latvija ir ļoti progresīva informācijas tehnoloģiju jomā, tāpēc par mūsu valsti ārvalstu dienesti un arī urķi īpaši interesējas.

“Interese vienmēr ir, un tā saglabājas kaut vai tāpēc, ka Latvija ir pilntiesīgs un aktīvs Eiropas Savienības un NATO dalībnieks. Arī jūsu pieminētās tehnoloģijas – mums ir pašiem savs ražotājs, kas ir atpazīts un progresīvs. Ļoti liela daļa Dienvidamerikas tirgus ir balstīta uz “MikroTik” tehnoloģijām, kas ir ļoti labi un vērtīgi. Un tas jāatpazīst arī mums pašiem, kad mēs runājam par apdraudējumiem no šādiem tehnoloģiju riskiem. Faktiski uzticības jautājums ir viens no būtiskākajiem aspektiem, ja runājam par šo tehnoloģiju ieviešanu,” skaidro “Cert.lv” pārstāvis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm