tv3.lv

”Amazon” noliktavā darbu uzsāk pirmais pilnībā autonomais robots

Interneta tirdzniecības uzņēmums ‘’Amazon’’ paziņojis, ka darbu uzsāk tā pirmais pilnībā autonomais mobilais robots, kas paredzēts lielu preču ratu pārvietošanai uzņēmuma noliktavās, vēsta ‘’The Verge’’.

22. jūnijā 13:45

Robota vārds ir ‘’Proteus’’, un, kā norāda ‘’Amazon’’, tas spēj droši pārvietoties apkārt darbiniekiem pretēji citiem robotiem, kurus uzņēmums iepriekš ‘’darbināja’’ atsevišķā norobežotā zonā. ‘’Amazon’’ norāda, ka jaunajam robotam ir ‘’uzlabotas drošības, uztveres un navigācijas tehnoloģijas’’.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt uzņēmuma publicētajā video redzams, ka ‘’Proteus’’ pārvietojoties apkārtni skenē ar zaļu gaismas staru. Kad kāds cilvēks nostājas zaļā stara zonā, robots apstājas, bet atsāk kustību, kad cilvēks vairs neaizšķērso ceļu.

Tāpat uzņēmums paziņojis, ka strādā pie vēl citām robotu sistēmām. Viena no tām vārdā ‘’Kardināls’’ ir robotiska roka, kas spēj pacelt un pārvietot pakas, kuras sver līdz pat 50 mārciņām jeb nepilnus 23 kilogramus. Šo robotu ‘’Amazon’’ cer izvietot rūpnīcās nākamajā gadā. Uzņēmums skaidrojis, ka robotrokas datorredzes sistēma ļauj atlasīt un pacelt atsevišķus iepakojumus pat tad, ja tie ir salikti vienā kaudzē.

Kā arī uzņēmuma publicētā informācija liecina – tas strādā pie tehnoloģijas, kas ļautu darbiniekiem atteikties no rokas skeneriem, kurus tie izmanto svītrkodu reģistrēšanai. Tā vietā darbinieki vienkārši nostātos kameru sistēmas priekšā, kas atpazīst iepakojumus un raiti tos noskenē. Līdzīgas tehnoloģijas tiek izmantotas veikalos, kuros pieejama tikai pašapkalpošanās.

Jaunu robotu tehnoloģiju ieviešana, protams, nāk ar zināmām bažām attiecībā pret darbaspēku. Tiesa, uzņēmums norādījis, ka nelūko cilvēku darbaspēku aizvietot ar robotiem. Arī ‘’Amazon’’ robotikas nodaļas vadītājs ‘’Forbes’’ norādījis, ka ‘’cilvēku aizstāšana ar mašīnām ir kļūda’’, kas var novest pie uzņēmuma darbības pārtraukšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā robotiem varētu būt teikšana darba tempa noteikšanā, kuram cilvēkiem drošā veidā ir grūti sekot līdzi. Šī jaunā skenēšanas sistēma jo īpaši varētu radīt nereālistiskas gaidas attiecībā pret to, cik ātri darbiniekiem būtu jāstrādā.

Savukārt ‘’Amazon’’ apgalvo, ka visi uzņēmuma jaunākie roboti varētu palīdzēt uzlabot drošību. Piemēram, robots ‘’Kardināls’’ strādātu vietās, kur darbiniekiem būtu jācilā smagas pakas, kas var radīt dažādas traumas. Bet ‘’Proteus’’ varētu samazināt nepieciešamību darbiniekiem manuāli pārvietot smagus priekšmetus. Uzņēmums arī strādā pie robota, kas piegādātu konteinerus – tas ļautu cilvēkiem neliekties vai nepakāpties, lai paņemtu pakas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm