7 fakti par vienu no pasaules populārākajām videospēlēm pasaulē – “League of Legends”

Jau šajā nedēļas nogalē Polijā, Katovicē noskaidrosies pasaules labākie “League of Legends” spēlētāji, turklāt to visu varēsiet vērot tiešraidē portālos Skaties.lv un TVPlay. Bet pirms tam piedāvājam nelielu ceļvedi par to, kas tā īsti ir par spēli, kā arī iepazīstināsim ar komandām, kas kvalificējušies izšķirošajām cīņām.

2017. gada 24. februārī 8:46

7 fakti, kas jāzina par League Of Legends

  • Tiešsaistes jeb “online” videospēle “League of Legends” tika laista klajā 2009. gada 27. oktobrī
  • Tā darbojas gan uz “Windows”, gan “Mac OS” operētājsistēmām
  • Spēles iedvesmas avots ir “Warcraft II: The Frozen Throne” videospēles modifikācijas “Defense of the Ancients” jeb “DotA”
  • Lai piedalītos cīņā, katram jāizvēlas savs spēles tēls jeb “čempions”
  • Ēku, kura jāiznīcina pretinieku nometnē, sauc par “nexus”
  • Oficiāli ir izdalīti seši dažādi “čempionu” veidi – “Marksman” jeb “AD Carries”, “Mage” jeb “AP Carries”, “Assasin”, “Tank”, “Fighter” un “Support”
  • 2016. gada septembra dati liecina, ka ik mēnesi “League Of Legends” spēlē vairāk nekā 100 miljoni lietotāju

Foto

8 planētas labākās komandas

Šajā nedēļas nogalē Polijā, Katovicē, savā starpā tiksies labākie “League of Legends” spēlētāji jeb astoņas komandas, kas sadalītas divās grupās. A grupā cīnīsies “Rox Tigers” no Dienvidkorejas, “H2k Gaming” no Londonas (sastāvā pārstāvji no Rumānijas, Polijas, Nīderlandes un Dienvidkorejas), “Hong Kong Esports” no Honkongas un Taivānas, kā arī “M19” no Krievijas un Ukrainas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

B grupā iedalītas “Kongdoo Monster” no Dienvidkorejas un “Flash Wolves” no Taivāna, kā arī komandas, kurās ir miksētu tautību pārstāvji, kā, piemēram, “G2 Esports”, kurā darbojas vīri no Dienvidkorejas, Spānijas, Dānijas un Horvātijas, bet “Unicorns of Love” spēlē jaunieši, kas pārstāv Vāciju, Bulgāriju, Ungāriju, Rumāniju un Spāniju.

Jāpiebilst vēl viens interesants fakts – neviena no šīm komandām nestartēja pagājušajā gadā notikušajās sacensībās Katovicē.

Video: laipni lūgti spēlē “League of Legends”

Turnīra norise

“League of Legends” komandas sadalītas divās apakšgrupās pa četri, taču, atšķirībā no “CS:GO” turnīra, uzreiz tiek spēlēta izslēgšanas kārta. Pirmā kārta ir “nāvējošākā”, jo tur uzvarētājs tiks noskaidrots vienā vienīgā mačā. Savukārt nākamajā kārtā, kurā pretī stāsies tās pašas grupas otra pāra uzvarētājs, labāko noskaidros cīņā līdz divām uzvarām.

Taču zaudējumi vēl nenozīmē zudušas izredzes pavisam – ja esi zaudējis pirmajā kārtā, komandai tiek iedalīts pretinieks, kas zaudējis otrā pāra cīņā, veidojot vēl vienu zaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja esi zaudējis otrajā kārtā, pretī stāsies “zaudētāju zara” pāra uzvarētājs, veidojot nākamo ceturtdaļfināla pāri. Arī tur cīkstēšanās norisināsies līdz divām uzvarām, beigu beigās noskaidrojot grupas labākās divas komandas, kas svētdien cīnīsies pusfinālā.

Arī tur un lielajā finālā izspēles kārtībā nemainās – cīkstēšanās norisināsies līdz divām uzvarām. Labākā komanda savā kontā varēs ieskaitīt 250 tūkstošus ASV dolāru.

Notikumu kalendārs

Pirmās spēles jau rit pilnā sparā, jo no 22. februāra norisinās izslēgšanas kārtas. Galvenie notikumi gaidāmi svētdien, 26. februārī, kad tiks izspēlēti divi pusfināli un lielais fināls:

  • Pirmais pusfināls – 13:30;
  • Otrais pusfināls – 17:00;
  • Lielais fināls – 20:40.

Tiešraidē šo lielāko videospēļu notikumu Eiropā varēsi vērot TVPlay un Skaties.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm