Spārītis: Latvijas ekonomika nevar nodrošināt darbavietas jaunajiem zinātniekiem

2020. gada 4. februārī 9:02

Latvijas ekonomika un trūkstošā industrija nevar nodrošināt darbavietas jaunajiem zinātniekiem, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis.

Viņš norādīja, ka minētā iemesla dēļ daudzi jaunie zinātnieki dodas stažēties uz ASV, Šveici vai Apvienoto Karalisti, lai “savā veidā piepelnītu klāt pie mūsu liesā zinātnes finansējuma sev iztikai”. Labi, ja daļa šo jauno zinātnieku nepaliek ārzemēs, bet tomēr atgriežas Latvijā, sacīja Spārītis.

LZA prezidents akcentēja, ka Latvijā doktorantu stipendija esot 113 eiro mēnesī, kamēr Igaunijā šī stipendija ir 1000 eiro mēnesī, bet Lietuvā – ap 800 eiro mēnesī.

Rezultātā Latvijas doktoranti ir spiesti iekavēt savu zinātnisko darbu, jo viņiem ir jākoncentrējas uz papildu peļņas iespējām, lai pietiktu iztikai, skaidroja Spārītis.

“Mūsu ekonomika un mūsu trūkstošā industrija nevar nodrošināt jaunajiem zinātniekiem darbavietas,” rezumēja LZA prezidents.

Viņš ar nožēlu atzina, ka saviem studentiem jau 1. septembrī mēdz atgādināt, ka valsts viņiem darbavietu “nekad vairs nesagādās”. “Jums pašiem ir jānodrošina sev tādas zināšanas, lai darbavietu varētu radīt sev paši,” studentus aicina Spārītis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm