tv3.lv

Ziemas prieki slēpošanas trasēs: pieprasījums šobrīd krietni pārsniedz piedāvājumu

2021. gada 13. janvārī 8:20

Sniegs, slēpošana, svaigs gaiss un labs noskaņojums. Šo iemeslu dēļ daudzi cilvēki dodas uz slēpošanas kalniem. Diemžēl pieprasījums šobrīd gan pārsniedz piedāvājumu, un daudzi slēpotāji gaida garās, virtuālās rindās.

Laisties uz slēpēm vai dēļa lejā no kalna vēlas daudzi. Taču arī šo izklaidi ir skāruši Covid-19 ierobežojumi.

Kalnu slēpošanas asociācija jau ziemas sākumā izveidoja nosacījumus, kas paredzēti, lai ierobežotu slēpotāju skaitu. Pieteikšanās notiek ar lietotnes palīdzību, tādējādi cilvēkiem nākas elektroniski rezervēt vēlamo slēpošanas laiku.

“Ik pa 20-15 minūtēm jāiet tajā aplikācijā un jāskatās, vai nav brīva vieta, un uzreiz jāķer tās vietas. Viss ir diezgan rezervēts,” stāsta slēpotājs Egils.

“Protams, ir grūti caur aplikāciju noķert to rindas kārtību, bet – ja uzmanīgi spiež ”refresh” pogu visu laiku… Mēs jau otro nedēļu pēc kārtas slēpojam, un tas ir iespējams,” pieredzē dalās slēpotājs Kaspars.

Slēpotāju interese esot tiešām ļoti liela – elektroniskās rezervācijas, piemēram, Riekstu kalnā, izsīkst tai pat mirklī, kad tiek piedāvātas.

“Tiek izņemta vienas minūtes laikā, un tas ir tas, ko mēs īsti nespējam aptvert: kā tas ir iespējams?” ”Riekstu Kalna” kompleksa vadītājs Ervīns Kišuro norāda, ka laikapstākļi slēpošanai kļūst piemērotāki. Tāpēc jau tuvākajās dienās parādīsies vairāk trašu. “Trašu skaits palielināsies, un, nosacīti sakot, cilvēki izšķīdīs pa vairāk trasēm un varēs vairāk cilvēku uz kalna ierasties.”

Par to, cik daudz slēpotgribētāju skaits pieaugs, ir grūti prognozēt. Kompleksa ”Milzkalns” vadītājs Viesturs Ošnieks norāda, ka uz kalna bieži vien pirmie nonāk cilvēki ar jaudīgāku internetu: “Situācija tāda, – kuram ir ātrāks internets, labāka tehnika, tas rezervē pirmais vairākas vietas. Tā ir viena no problēmām, ko mēs nekādā veidā nevaram ietekmēt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kalnu saimnieki norāda, ka lielā mērā viss ir atkarīgs no laikapstākļiem. Kalnu uzturētāji cer, ka tuvākajā laikā gaisa temperatūra turēsies mīnusos, un tas ļaus atvērt vairāk slēpošanas nogāzes vairāk apmeklētājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm