tv3.lv

Šogad ziedu vainagos jūtamas arī jaunas vēsmas – studentu neļķes, peonijas, rozes

Īsi pirms Līgo svētkiem TV3 Ziņas iegriezās Centrāltirgū, lai raudzītu, vai Jāņu zāļu pušķos nav iemaldījies kāds aizsargājams zieds, kā arī lai apjautātos, ko cilvēki visvairāk pērk. Tirgotājas teica – par aizsargājamu puķu tirgošanu var pienākties sods, tādēļ šādus augus tirgū, visdrīzāk, neatrast.

Pienācis laiks, kad jāņu bērni dodas pļavās meklēt ziedus krāšņiem vainagiem. Bet ne visiem šāda iespēja ir, tāpēc čaklās puķu tirgotājas par Jāņu zālēm un vainagiem parūpējušās jau laikus un pārdod tos tirgū.

Inga, puķu tirgotāja

“Tie cilvēki, kas lasa jāņu zāles, viņi zina kuras var un kuras nevar lasīt un nav gadījies, ka aizsargājamie būtu atvesti kaut vai netīšām”, stāsta puķu tirgotāja Inga. Viņa arī zina, kuras puķes drīkst plūkt un kuras nē.

Santa stāsta, ka rīdziniekiem mode uz vainagiem ir mainījusies: “Mēs vedam tieši no Baldones, no Ķekavas ziedus. Pie pašām mājām aug dažādi ziedi gan margrietas, gan rudzupuķes. Kaut arī mode ir mainījusies vismaz rīdziniekiem ir studentu neļķes, pujenes, rozes, ko prasa iepīt vainagos. Mēs ņemam tikai tos ziedus, kurus pazīstam, kurus zinām un pārējiem ziediem ejam ar līkumu”.

Arī par tradicionālajām margrietiņām un rudzupuķēm nav aizmirsts. Tās savos vainagos iepin arī Edīte: “Tagad visvairāk magonītes, rudzupuķes , margietiņas, vainagus taisa. [Vainagus joprojām no margrietiņām, rudzupuķēm taisa?-red.] Jā, un vēl studentu neļķītes liek klāt. [Kā ir ar aizsargājamajām puķēm, atved? red.] Oi, nedrīkst, tagad bija rakstīts, ka nedrīkst anemones likt, bet, ja dārzā aug, tad var”.

Inese saka, ka vainagiem cenas šogad nav mainījušās: “Mēs jau tā kā mazliet orientējamies šajā lauciņā, zinām, ko nedrīkst, ko drīkst. Cenas turam kā katru gadu, nekas īpaši nemainās”.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm