tv3.lv

Rīgas autoostas ozols veiksmīgi pārziemojis, un tam sākas lapu plaukšana

Slavenais Rīgas autoostas ozols, kas pagaidu vietā tika pārstādīts gada sākumā, veiksmīgi pārziemojis, un tam sākās lapu plaukšana.

Pērnā gada novembrī koks raisīja lielus strīdus, jo traucēja dzelzceļa līnijas ”Rail Baltica” būvniekiem, un bija plāns to nozāģēt. Taču rīdzinieki un autoostas darbinieki tam kategoriski nepiekrita.

Sertificēts koku vērtētājs Edgars Neilands vizuāli ar sarkanā ozola stāvokli ir apmierināts. Tas tika pārstādīts pirms pieciem mēnešiem, un šobrīd koks piedzīvo pamošanās šoku kā pēc operācijas.

“Būs jāskatās, kas būs ap Jāņiem,” koku eksperts saka.

Bet ir skaidrs, ka pārstādītais sarkanais ozols pagaidu jaunajā vietā ir iedzīvojies. Pārstādīt to bijis liels izaicinājums, jo pilsētvidē tika pārvietots un pārstādīts objekts, kas ir gandrīz trīsstāvu mājas augstumā un kopā ar zemi un metāla palīgkonstrukcijām sver ap 40 tonnām.

Vasaras sezonas laikā būs vēl viens izaicinājums, padzirdīt sarkano ozolu.

Ja cilvēkam vēlamais ūdens daudzums, kas jāizdzer diennaktī, ir 2 litri, tad šim ozolam vajag 1 000 litru.

Par šo laistīšanu atbild Rīgas autoosta. Šajā lielajā traukā ūdens pietiek 1 diennaktij, kad tas beidzas, autoostas darbinieki to papildina un ūdens līdz kokam nonāk pa šīm caurulītēm.

“Šī portatīvā laistīšanas sistēma ir visvienkāršākā. Mitrumam mēs sekojam līdz. Ir rūteris, ir bezvadu savienojams, un mums katru stundu nāk signāls, kādā stāvoklī ir mitrums,” skaidro koku eksperts.

Par to, ka sarkano ozolu bija iespēja pārstādīt, apmierināti arī Rīgas autoostā. Jo tieši tās darbinieki pirms 57 gadiem to iestādīja: “Ne tikai darbiniekiem, bet arī daudziem cilvēkiem, kuri teica, ka malā viņu neredzēja, viņš tāds maziņš izskatījās, ka šeit izliek centrālajā vietā, ir pavisam cits skats. Domāju, viņš tiešām būs simbols šai teritorijai. Un mums, darbiniekiem, protams, ir liels prieks.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā vietā ozols paliks vēl divus līdz trīs gadus. Teritorija, kurā varētu pārstādīt ozolu atrodas starp Ģenerāļa Radziņa krastmalu, Pilsētas kanālu, Maskavas ielu un Spīķeru koncertzāli, skaidroja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā. Tuvākajās nedēļās ir plānots noslēgt būvprojekta izstrādes līgumu un uzsākt projektēšanas darbus iepriekš minētai teritorijai.

Par TV žurnālisti strādā 20 gadus. Uzskata, ka jebkurš cilvēks ir interesants. Sirdi silda iespējas ar stāstiem palīdzēt vecākiem savākt nepieciešamos līdzekļus bērna operācijai vai dzīvniekiem no patversmes atrast jaunas mājas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm