Ķesterciema pludmalē izskalotais delfīns bijis gandrīz 40 gadus vecs

Ķesterciemā izskalotais mirušais delfīns nācis no Dānijas ūdeņiem un bijis gandrīz 40 gadu vecs. Tas šīs sugas pārstāvjiem ir jau ļoti cienījams vecums. Delfīni mūsu piekrastē ir liels retums, bet situācijas, kad tos mirušus izskalo krastā – ir vēl retākas.

Ziņas par pludmalē izskalotu delfīnu Engures pagasta pārvalde no vietējiem iedzīvotājiem saņēma sestdien ap pusdienlaiku. Lieki teikt, ka pārliecinoties par aculiecinieku stāstīto, pārsteigums par eksotisko atradumu bijis visai liels.

Kristīne Raginska
Engures pagasta pārvaldes vadītāja

“Attiecīgi nākošās darbības sazinājāmies ar valsts vides dienestu, lai saņemtu norādījumus, kas tad ir veicams šajā situācijā, jo delfīns mūsu piekrastē nav biežs gadījums. VVD lūdza veikt šī dzīvnieka ķermeņa savākšanu un nogādāt uz pagaidu glabātavu”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai dzīvnieku pasargātu no lapsām, suņiem un citiem plēsējiem, Engures pagasta pārvalde viņu pārvietoja uz pagaidu telpām. Šobrīd dzīvnieka mirstīgās atliekas jau ir sagatavotas transportēšanai uz Rīgu.

Delfīnu nodos zinātniskajam institūtam BIOR, kas veiks dzīvnieka autopsiju, lai noskaidrotu nāves cēloni. Pēc rētas spurā mirušo zīdītāju atpazinuši dāņu zinātnieki, kas jau snieguši par viņu šādu tādu informāciju.

Didzis Ustups
zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks

“Šis delfīns ir dzimis aptuveni pirms 40 gadiem Skotijas piekrastē un pirmos 35 gadus pavadījis Skotijas ūdeņos. Nezināmu iemeslu dēļ aptuveni gadus 3-4 atpakaļ viņš kopā ar 4-5 citiem delfīniem uzradās Dānijas piekrastē, viņš tika uzskatīts par šī bara vadoni.”

Šis dzīvnieku bars Dānijā bijuši vietējās slavenības un tika organizētas pat delfīnu vērošanas tūres, jo tāpat kā Latvijā tie piesaistījuši lielu uzmanību. Kopumā šo zīdītāju parādīšanās mūsu piekrastē ir ļoti neparasta parādība, lai gan pirms četriem gadiem daži indivīdi bija iemaldījušies Rīgas līcī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkrētais indivīds pieder afalīna jeb pudeļdegundelfīnu sugai, ko bieži redzam filmās. Latvijas ūdeņos vēl ir sastopami arī cūkdelfīni, taču arī tie ir reti un aizsargājami.

Didzis Ustups
zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks

“Vairumā no gadījumiem šīs eksotiskās mums svešās sugas iepeld caur kanāliem, kopā ar ziemeļu jūras ieplūdumiem, kad ienāk citu zivju bari. Tā problēma viņiem ir, ka šī ziemeļu jūra ir savienota ar pāris dāņu šaurumiem un delfīniem ir ārkārtīgi grūti atrast izeju atpakaļ uz ziemeļu jūru un tā viņi nabadziņi maldās pa Baltijas jūru.”

Pēc tam, kad zinātnieki būs veikuši visas nepieciešamās pārbaudes, dzīvnieka mirstīgās atliekas nodos Dabas muzejam. Nākotnē viņa skelets būs viens no muzeja eksponātiem.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm