tv3.lv

Guļot uz bišu gultām, iespējams izdziedēt dažādas kaites

Lai pievērstu uzmanību bišu lomai dabā un to skaita sarukšanai pasaulē, šodien tiek atzīmēta Pasaules bišu diena. Bites ir neatņemama mūsu pārtikas sistēmas daļa, bet ne tikai. Bites ne vien mūs pabaro, bet arī spēj dziedināt, guļot uz bišu gultām.

Biškopis no Daugmales ar vairāk nekā 30 gadu stāžu Jānis Sulutaurs ņem nost bišu segas, kas pa nakti sildīja bites, un gultai virsū liek baltu palagu. Zem pašas gultas izvietoti četri stropi: siets un dēļu klājs ar caurumiem. Zem sieta čakli rosās bites.

Daļa cilvēku, kuri brauc baudīt bišu terapiju, klāj gultai virsū paladziņu, citi – ne.

”Tā ir ideāla lieta, ka bites ir 2 cm attālumā no jūsu  ķermeņa,” skaidro Jānis.

Stropa terapijas jeb bišu gultas būtība ir tā, ka cilvēks atrodas ļoti tuvu bitēm un ieelpo dziedinošo stropa gaisu. Te smaržo ne tikai pēc medus, bet arī pēc bišu maizes.

“Izrādās, ka bites saimes vibrācija ir vienāda ar mūsu mazākās daļiņas šūnu vibrāciju,” skaidro Jānis.

Biškopis steidzas – drīz vien būs klāt bišu terapijas baudītāja. Nepaiet ne 15 minūtes, un viņa Jāņa sievas pavadībā ir klāt. Aldona ir no Jēkabpils novada un jau pērn nolēma noteikti izbaudīt šo terapiju: “Tā es briedu, briedu, kamēr nobriedu…”

Nogaršojot silto pavasara medu, pieliekot roku kārei, lai sajustu bišu laipnību un siltumu, un izbužinot visus mājdzīvniekus, kas tam ļāvās, TV3 paspēja aprunāties ar Aldonas kundzi, kura gandrīz divas stundas gulēja kopā ar bitītēm. Viņai patika vairākas lietas: siltums, smarža. Tie, kas vēlas ļoti klusumu, tā nav. Sajūta, ka esi bišu stropā, tikai tas, ka viņas tev fiziski netiek klāt. Pirmajā mirklī, kad aizmiedz acis, šķiet, ka gribas atgaiņāties.”

Par TV žurnālisti strādā 20 gadus. Uzskata, ka jebkurš cilvēks ir interesants. Sirdi silda iespējas ar stāstiem palīdzēt vecākiem savākt nepieciešamos līdzekļus bērna operācijai vai dzīvniekiem no patversmes atrast jaunas mājas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm