“Akvarīga” veido pasaulē pirmo humāno akvāriju izglābtiem dzīvniekiem

2022. gada 22. novembrī 9:55

Bieži esam dzirdējuši un daudzi arī ir atsaukušies aicinājumiem atbalstīt bezsaimnieku suņus un kaķus patversmēs. Taču ir vēl plaša kategorija mājdzīvnieku, kuri piedzīvo sāpīgas situācijas tik pat bieži. Tie ir akvāriju dzīvnieki, visbiežāk bruņurupuči un zivtiņas. Jau vairāk nekā divus gadus akvārija dzīvniekiem palīdzību sniedz patvērums “Akvarīga”, kas ir vienīgajā zivju un rāpuļu saudzētavā Eiropas Savienībā.

“Akvarīgas” izveidotājs un vadītājs Edvards Siliņš sniedzas pēc Godzillas. Saudzētavā dzīvniekiem pēc iespējas tiek atstāti saimnieku dotie vārdi.

“Akvarīgas” sadzētavā tagad mitinās deviņi izglābti bruņurupuči. Šeit rupuči ātri vien sadziedē iegūtās rētas un, tāpat kā Troja, atgūst uzticību cilvēkiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas viss sākās ar bruņurupuci Troja, kuru atrada izmestu Uzvaras pieminekļa tuvumā, kas bija pirms pieciem gadiem,” stāsta Edvards Siliņš.

Sākotnēji Edvards dzīvniekus glāba savas mājas garāžā. Tagad jau vairāk nekā divus gadus ir izveidota saudzētava “Akvarīga”.

“Mums te ir daudz dzīvnieku, nevis pirktu, bet gan izglābtu. Vai nu saimnieks ir pametis viņus, vai nu saimnieka vairs nav,” stāsta Siliņš.

“Akvarīgas” telpās ir 40 dažāda izmēra akvāriju. Lielākais ir ar Indijas staigājošajiem samiem, kuri bija ļoti švaki, kad nonāca saudzētavā. Samu pircējs nebija rēķinājies, ka tie izaugs tik lieli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Akvarīga” ir vienīgā šāda veida saudzētava Eiropas Savienībā. Edvards to vada kopā ar savu dzīvesbiedri. Viņu abu attīstības iecere ir ambicioza: “Mēs tēmējam kļūt par pirmo humāno akvāriju pasaulē. Nevis kā citi akvāriji, kas ir zoodārzos, kuri ņem zivtiņas no dabas un ir lielas problēmas, bet tieši orientēsimies uz izglābtiem mājdzīvniekiem.”

Saudzētava “Akvarīga” pārtiek no ziedojumiem, nesen viņi saņēma atbalstu arī no Sofifonda. Šeit var nākt arī skolēni, lai uzzinātu, kā rūpēties par akvārija dzīvniekiem, ieeja par ziedojumiem. “Akvarīgu” varat viegli atrast sociālajos tīklos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm