Ādažos, applūstot privātmāju teritorijai, sākta iedzīvotāju evakuācija

Ādažos, ceļoties ūdens līmenim Gaujā, applūdusi privātmāju teritorija, tāpēc sākta iedzīvotāju evakuācija, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

3. janvārī 10:45

Šorīt ap plkst. 8 glābēji saņēma izsaukumu uz Nūrnieku ielu, kur, ceļoties ūdens līmenim Gaujas upē, applūdusi privātmāju teritorija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

‼ Naktī strauji ceļoties ūdens līmenim, Nūrnieku iela vietām ir applūdusi, un šī iemesla dēļ uzsākta daļēja iedzīvotāju…

Posted by Ādažu novads on Monday, January 2, 2023

Notikuma vietā konstatēts, ka applūdusi ceļa braucamā daļa un teritorija pie vairākām dzīvojamajām mājām, līdz ar to bija nepieciešams apsekot teritoriju.

Patlaban, izvērtējot iespējamo apdraudējumu, glābēji ar laivu no privātmājām evakuē cilvēkus un mājdzīvniekus. Darbi veikti sadarbībā ar Ādažu novada pašvaldību.

Ādažu novada pašvaldība sociālajos tīklos norādījusi, ka arī Strautkalnu ceļš ir daļēji applūdis un pašreiz tiek atbrīvots no ledus sanesuma. Pašvaldība lūdz iedzīvotājus izmantot citu ceļu.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta, ka plūdu dēļ ir slēgta satiksme pa autoceļu Baltezers-Āņi-Lapmeži. Apbraukšana iespējama caur Garkalni pa autoceļiem Garkalne-Ošlauki (V49) un Ādaži-Garkalne (V46).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā liecina Bauskas novada domes publiskotā informācija, arī Bauskas novada Grenctālē pārplūdusi Ceraukstes upīte, radot neērtības vietējiem iedzīvotājiem. Neskaitot applūdušās lauksaimniecības teritorijas, applūdis arī neliels ceļa posms, tādēļ apgrūtināta kājāmgājēju nokļūšana uz ciemata centru, pauda pašvaldībā. No privātmāju pudura, kurā ir aptuveni 20 mājas, ar kājām līdz ciemata centram jāmēro puskilometrs, kas šobrīd nav iespējams, jo pārbrauktuve ir applūdusi. Ar automašīnu alternatīva ir aptuveni 10 kilometrus liels līkums.

Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, šajā privātmāju ciemā nav vientuļo cilvēku vai personas, kuras nespēj izkļūt no mājām, līdz ar to neviena persona neesot pamesta vai apdraudēta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm