Vēlētāju aktivitāte pirmajā stundā mazāka nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās

Salīdzinājumā ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām 5.jūnijā pirmajā stundā Latvijas iedzīvotāju aktivitāte bijusi mazāka, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija.

2021. gada 5. jūnijā 9:20

Šogad pirmajā stundā balsi atdevis 0,61% vēlētāju, savukārt iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās šajā laikā bija nobalsojis 1% balsstiesīgo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau vēstīts, ka pašvaldību vēlēšanu pirmajā stundā šodien līdz plkst.8 nobalsoja 5843 vēlētāji, tostarp lielākā aktivitāte vēlēšanu pirmajā stundā bijusi Latgalē, kur šorīt nobalsojuši 0,65% balsstiesīgo.

Vienlaikus Vidzemē vēlēšanu dienas pirmajā stundā nobalsoja 0,63% balsstiesīgo iedzīvotāju, kamēr Zemgalē un arī Kurzemē – 0,56% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Kopā šajās pašvaldību vēlēšanās var piedalīties 964 339 Latvijas iedzīvotāji.

Vēlēšanās šodien var balsot no plkst.7 līdz 20. Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1.jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc Satversmes tiesas sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11.septembrī.

Lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, vēlētājiem balošanas iecirkņos ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi – jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jāvelk sejas maska, kā arī ieteicams lietot savu pildspalvu. Vēlētāji vienreizlietojamo sejas masku un pildspalvu var saņemt arī iecirknī. Uzrādot vēlēšanu iecirkņa darbiniekam pasi vai personas apliecību, ir jāatsedz seja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm