tv3.lv

Ogres novadā visaktīvākie velētāji ir ikšķilnieki

Ja neskaita lielās pilsētas, tad iedzīvotāju skaita ziņā lielākais novads Latvijā turpmāk būs Ogres novads. Tur uz plkst.16, ierēķinot arī iepriekšējās balsošanas dienas nobalsojuši 30% balsstiesīgo, stāsta TV3 Ziņas.

2021. gada 5. jūnijā 18:24

Ogrē vēlētāji ir samērā aktīvi – rindas neveidojas, taču iecirkņi ne brīdi nav arī tukši. Domas par to, kādēļ ir svarīgi vēlēšanās piedalīties, uzrunāto balsotāju vidū ir ļoti atšķirīgas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Nu, tam, kam nav, ko darīt, tas nāk. Tiem, kuriem ir, tie nenāk? Tie strādā,” skaidro iedzīvotājs Juris.

”Tas jau ir pilsoņa pienākums, šajā valstī dzīvojot, un tā ir mūsu tiesība pašiem par sevi lemt,” uzskata iedzīvotāja Anita.

Visaktīvākie balsotāji jaunajā novadā bijuši Ikšķilē. Šogad vēlētājus pirmo reizi uzskaita elektroniskā reģistrā un ar tā darbību Ogrē problēmu neesot bijis. Vienlaikus, konstatēti vairāki gadījumi, kad atnākušie dažādu iemeslu dēļ nobalsot tomēr nedrīkst. Piemēram, daudzi novadā deklarējušies pārāk īsu termiņu.

”Bija arī tādi gadījumi, kad atnāk norvēģis balsot. Bet Norvēģija nav ES valsts un līdz ar to nekādā reģistrā mēs viņu nevaram atrast gribēdami,” stāsta Ogres novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nikolajs Sapožņikovs.

Ogres novadā turpmāk ietilps arī Ikšķile, Lielvārde un Ķegums. Iedzīvotāju skaita ziņā tas būs lielākais novads valstī ar vairāk nekā 60 tūkstošiem iedzīvotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm