Valsts gatava atpirkt “Titāniku” par vairāk nekā 8 miljoniem eiro

2021. gada 24. jūlijā 8:40

Vērienīgajā projektā “Rail Baltica” turpinās likstas ap tirdzniecības centru “Titāniks” pretim Rīgas autoostai. Iecerēts to atsavināt un nojaukt, taču sarunas ar īpašniekiem ilgst gadiem. Tagad valdība jau apstiprinājusi atpirkuma summu – vairāk nekā astoņus miljonus eiro, vēsta TV3 Ziņas.

Pretim Rīgas starptautiskajai autoostai Prāgas ielā 2 jau kopš 1990. gadu beigām slejas tirdzniecības centrs “Titāniks”. Nosaukts pēc tā vizuālās līdzības kuģim, šī bija arī pirmā daudzstāvu autostāvvieta Rīgā. Jau ilgāku laiks šis viens objekts rada lielas galvassāpes “Rail Baltica” attīstītājiem Latvijā. Projekts paredz būvi nojaukt pilnībā un šeit ierīkot labiekārtotu savienojumu gājējiem līdz centrālajai stacijai.

“Titāniks” gan kā negrimst, tā negrimst. Sarunas sākušās jau 2017. gadā un bijušas ļoti smagas, valstij neesot gatavai maksāt tādu summu, kādu vēlas īpašnieki. Kā stāsta projekta realizētāji Latvijā, iesaistīti nekustamā īpašuma vērtētāji no abām pusēm un Latvijas Īpašumu vērtētāju asociācija, taču vienošanās joprojām nav panākta.

Par spīti tam, valdībā šomēnes apstiprināta atlīdzība par “Titānika” atsavināšanu – 8,3 miljoni eiro, kas, vērtētāju ieskatā, atbilst īpašuma tirgus vērtībai. Īpašnieku nosauktā summa gan ir pat divreiz lielāka, prasītas arī kompensācijas par attīstības iecerēm, kuras paliks nerealizētas un negūtiem biznesa ieņēmumiem.

“Ņemot vērā, ka nekustamajā īpašumā joprojām notiek komercdarbība, šobrīd atlīdzības apmērā nav vērtēti zaudējumi. Zaudējumu prasījumu īpašniekiem ir tiesības pieteikt pēc nekustamā īpašuma atsavināšanas un atbrīvošanas, kad būs jābeidz nomas saistības un bizness,” skaidro “Eiropas dzelzceļa līniju” Nekustamo īpašumu atsavināšanas departamenta vadītāja Jana Upeniece.

Patlaban pirkuma līgums nosūtīts īpašniekiem. Pagaidām vēl nekādas atbildes nav, taču, ja ledus nesakustēsies, “Eiropas dzelzceļa līnijas” gatavas arī drastiskākiem soļiem.

“Vērienīgā “Rail Baltica” īstenošanai diemžēl Rīgas “Titānikam” ir jānogrimst. Šādā situācijā mēs virzīsim likumprojektu par piespiedu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām,” stāsta Upeniece.

Īpašniekiem sava atbilde jādod līdz augusta vidum.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm