tv3.lv

16. martā anifašistu pusē manīti arī skandālos iesaistītās mātes Lailas Brices atbalstītāji

Lielbritānijas pamatotais lēmums atņemt mātes tiesības Latvijas pilsonei Lailai Bricei izsaucis sašutumu sabiedrībā. Bet kāds fakts ticis noklusēts – bērna atgūšanu viņa kārto nevis caur vēstniecību, bet gan saviem paziņām, kuru vidū arī antifašistu kustības atbalstītāji…

2016. gada 17. martā 12:21

Pērnā gada 27. oktobrī grupiņa cilvēku organizēja piketu pie Saeimas un skandēja skaļas bērnu raudas, lai iestātos par Lielbritānijā dzīvojošās Latvijas pilsones Lailas Brices tiesībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiezīmē, ka bērns viņai tika atņemts pēc tam, kad to atrada savos izkārnījumos. Slimnīcā meitenītei konstatēja kontradermatīdu, ko izraisījusi mirkšana urīnā, kad Brice naktī, atrodoties alkohola reibumā, brauca ar bērnu ratiņiem pa pilsētu. Mātei tika dots pārbaudes laiks, lai labotos, taču, apsekojot viņas mitekli, tiesa nolēma, ka šādos apstākļos bērns nedrīkst dzīvot un nodeva adopcijai britu ģimenei.

Foto: Brices aizstāvju protests

Brices vēlmi atgūt bērnu vairākkārt aizstāvējuši Saskaņas deputāti un arī viņa pati, lai risinātu savas problēmas, šobrīd vēršas nevis Latvijas vēstniecībā, bet gan pa taisno saskaņiešu frakcijā Saeimā. Pērnā gada piketu bija sarīkojusi Brices paziņa un bijusī žurnāliste Alla Berezovskaja.

Ja agrāk viņa strādāja vairākos krievu preses izdevumos, tad tagad pievērsusies politikai un nesen piedalījusies fonda Russkij Mir sanāksmē Sanktpēterburgā. Tāpat Berezovskaja bieži manīta radikāli noskaņoto cittautiešu Vladimira Lindermana un Tatjanas Ždanokas sabiedrībā. Arī toreiz piketā piedalījās Ždanokas biedri no Latvijas Krievu savienības – valdes locekļi Aleksandrs Filejs un Aleksandrs Kuzmins.

Pienāca 16. marts un, ko mēs redzam pret leģionāriem vērstā piketā Bastejkalnā? Redzamas tās pašas sejas, kas pie Saeimas, tikai organizators cits – galvenais antifašists Latvijā Josifs Korens, bet aiz viņa ir tie paši cilvēki, kas aizstāvēja Lailu Brici. Tagad tikai jāgaida, kad par Brices tiesībām iestāsies arī prokremliskais britu blogeris Greiems Filipss, kuru policija arestēja pēc provokācijām pie Brīvības pieminekļa.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm