tv3.lv

Urbanovičs: “Saskaņa” nebūs saudzīga pret Jāni Ādamsonu, ja nodevība tiks pierādīta

Ceturtdien aizdomās par spiegošanu apcietināšanai izdotā Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona pārstāvētās partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs ir neizpratnē, kāpēc tiesībsargājošās iestādes nerīkojās ātrāk, ja zināja par Ādamsona, iespējams, noziedzīgajām darbībām jau vairākus gadus.

2021. gada 11. jūnijā 10:48

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Valsts drošības dienestam (VDD) attiecībā uz Ādamsonu ir aizdomas par vairāk nekā 40 epizodēm, savukārt Latvijas Televīzija vēstīja, ka uz Ādamsonu krīt aizdomas par informācijas nodošanu Krievijai pēdējo četru gadu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Saeima izdod Ādamsonu apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā

Piektdienas rītā medijiem izplatītā paziņojumā Urbanovičs norāda, ka situācija, kad saistībā ar ļoti nopietnām apsūdzībām ir aizturēts Saeimas deputāts, “Saskaņas” biedrs Ādamsons, prasa no partijas rīcību, bet tai ir jābūt precīzai un pamatotai.

Partijai esot tiesības pārliecināties, ka viens no opozīcijas pārstāvjiem netiek sodīts “par savu izaicinošo spēka struktūru kritiku, uz ko viņam kā deputātam ir visas tiesības”. Tāpat partija vēloties saņemt paskaidrojumu, kāpēc Saeimas deputāts tika izsekots četrus gadus un krātas vairāk nekā 40 iespējamas noziedzīga nodarījuma epizodes. “Kāpēc šādas darbības netika pārtrauktas nekavējoties?” neizpratnē vaicā Urbanovičs.

Politiķis norāda, ka 13. Saeimas laikā kriminālvajāšanai izdoti vairāki deputāti, un tas nedara godu Latvijas parlamentam, taču viņam izskatās, ka paši figuranti šajā situācijā jūtas pietiekami ērti, ieņem augstus amatus un viņus apmierina, ka izmeklēšanas darbības notiek ļoti lēni.

Urbanovičs aicina drošības struktūras un tiesu instances, “pretēji līdzšinējai praksei”, maksimāli ātri un atklāti izmeklēt Ādamsona lietu, sniegt sabiedrībai faktus un neaizbildināties ar valsts interesēs neizpaužamu informāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“”Saskaņa” nebūs saudzīga pret Jāni Ādamsonu, ja nodevība tiks pierādīta. Tāpēc mums ir svarīgi iegūt pārliecinošus pierādījumus. Kamēr tādu nebūs, mēs ievērosim principu, ka ikviens cilvēks ir nevainīgs, iekams viņa vaina nav pierādīta tiesā,” norāda Urbanovičs.

LETA jau vēstīja, ka Saeimas vairākums ceturtdienas rītā nolēma izdot parlamentārieti Ādamsonu apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) aģentūrai LETA akcentēja, ka Ādamsona lietā ir nopietni pierādījumi, kas liecina, ka aizdomas par spiegošanu Krievijas labā ir pamatotas. Kučinskis kā NDK vadītājs esot bijis informēts par šo lietu nedaudz pirms lemšanas par to Saeimā.

NDK priekšsēdētājs norādīja, ka sīkāka informācija būtu jāsniedz VDD atbilstoši iestādes redzējumam, cik daudz ziņu iespējams publiskot.

VDD aģentūrai LETA ceturtdien apstiprināja, ka dienests veic neatliekamas procesuālās darbības trešdien sāktā kriminālprocesā saistībā ar aizdomām par spiegošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm