tv3.lv

Uguņošana Vecgada vakarā? Policija sola stingru kontroli daudzdzīvokļu namu pagalmos

2020. gada 30. decembrī 20:25

Likumsargi trešdien skaidroja, kā jaunie noteikumi ietekmēs uguņošanu gadumijā. Iespējas to darīt ir stipri ierobežotas. Tieši pusnaktī uguņot varēs notikt tikai privātīpašuma teritorijā. Līdz plkst. 22.00 kaut ko uz ielas un pagalmos varēs darīt, bet policija stingri uzraudzīs, lai drošības noteikumi un pulcēšanās ierobežojumi tiktu ievēroti.

Pirotehnikas veikali to klasiskajā izpratnē visā valstī ir slēgti, bet preces var iegādāties internetā. Tie, kas pirotehniku sapirkuši, lauza galvu, ko tad īsti drīkst vai nedrīkst darīt, sagaidot Jauno gadu.

Pie šā pirotehnikas veikala Rīgas centrā ik pa brīdim pienāk kāds ziņkārīgais – parausta durvis, mēģina ielūkoties iekšā. Taču paziņojums mājaslapā liecina – līdz 11. janvārim konkrētais pirotehnikas veikalu tīkls ar daudzām filiālēm Latvijā ir slēgts. Tiem, kas vēlas iegādāties uguņošanas rīkus, jānoslēdz attālināts līgums, un komersantam, izsniedzot preci, jāpārliecinās par pircēja vecumu, atsevišķas produktu grupas var iegādāties no 14, citas no 18 gadu vecuma.

Valsts policija ziņo, ka Latvijā ir 51 pirotehnikas komersants ar kopumā 101 veikalu, nelegālais tirgus praktiski neeksistē, bet godīgie ievēro visus likumus arī pandēmijas laikā, pārbaudes veiktas decembrī.

“Tik tiešām, veikali ir ciet, komersanti godprātīgi izpilda nosacījumus, tiek izvēlēta prece internetā, izslēdzot cilvēku saplūšanu veikalā. Ļoti daudzi komersanti piereģistrē interneta veikalus, notiek apmaksa internetā, bet saņemšana klātienē, jo komersants nedrīkst piegādāt,” stāsta Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja priekšnieka vietnieks Andris Melkers.

Tie, kas pie kārotā uguņošanas inventāra tikuši, nu nesaprot, ko ar to darīt. Dažādās “Facebook” grupās iedzīvotāji spriež, kā izšaut raķetes, sagaidot Jauno gadu, bet reizē ievērojot komandantstundas noteikumus. Idejas ir dažādas, un pat visai bīstamas, piemēram, šaut salūtu no daudzstāvu ēku jumtiem un balkoniem, ko darīt gan ir kategoriski aizliegts.

“Ja persona atrodas privātmājas teritorijā, netiekoties ar citiem nav aizliegts šaut salūtu. Par uguņošanu no daudzdzīvokļu māju pagalmiem līdz plkst. 22.00, tas nav aizliegts. Es aicinātu cilvēkus atturēties, tie, kas iegādājušies, nešaut no daudzdzīvokļu namu logiem, balkoniem, tas var būtiski apdraudēt citus. Patrulēšana būs arī daudzdzīvokļu namu pagalmos, norīkojumi būs visā valsts teritorijā,” norāda Valsts policijas pārstāvis Normunds Krapsis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija uzsver, – ja arī uguņošana tiek veikta atļauti, ir jāievēro visi drošības noteikumi. Piemēram, jāievēro vismaz 30 metru attālums no mājām, kokiem, citiem apkārtējiem objektiem vai cilvēkiem, tāpat nedrīkst šaut raķetes zem koku zariem un veikt uguņošanu alkohola reibumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm