tv3.lv

Topošajiem arhitektiem diplomdarbu aizstāvēšana notiek attālināti

Tukša auditorija un dators. Topošais arhitekts un RTU students Jānis Lielmanis gaida savu kārtu, lai aizstāvētu maģistra darbu. Bet Luīze Eglīte savu diplomprojektu jau ir aizstāvējusi, tāpēc viņai ir laiks par to parunāt detalizētāk.

Luīzes maģistra darbs ir par pilsētvides zaļās struktūras attīstību ar projektu Čiekurkalna/Teikas lineārais parks. Tā savienojošais elements ir Čiekurkalna dzelzceļa stacija. Vide šeit pagaidām ir ne visai estētiska. Netālu no stacijas atrodas arī garāžas.

“Bet savā projektā es viņas atveru, veidoju kā gājēju promenādi, un tajās telpās, ja tās tiks siltinātas un mazliet pārveidotas, tad tās var būt kafejnīcas telpas, kopdarbnīcas, biroju telpas… Vairāk sabiedriskākas, aktīvākas,” stāsta RTU Arhitektūras fakultātes maģistrantūras studente.

Bakalaura darbu pirms diviem gadiem Luīze aizstāvēja klātienē, bet šoreiz, aizstāvot maģistra darbu, viss ir citādāk: “Šeit ir vairāk grafiskais, vizuālais materiāls, un to ir diezgan grūti parādīt datora ekrānā, it īpaši vēl maketu, tādēļ tas ir vairāk foto, vizualizācijas, viss ir vairāk uz datora prezentāciju vērsts.”

RTU Arhitektūras fakultātes docents Egons Bērziņš ir pārsteigts, cik īstenībā citādāk un ne sliktāk notikusi šī maģistra darbu aizstāvēšana attālināti: “Man īstenībā tas ir pārsteigums šajā “runājošo galvu” laikā, jo īpaši attiecinot to uz mūsu profesiju, situācija ir pat labāka. Mēs adresējam savus stāstus, aizstāvoties lielākai auditorijai. Mēs to iesaiņojam prezentācijas formātā. Tā daļa, kas ir uzstāšanās, daļa no aktiermākslas ir būtiskāk: mums vienmēr būs jābeidz darbs ar atdošanu pasūtītājiem, nevis ar kaut ko uzrasētu un parakstītu. Tāpēc šī lieta ir stipri būtiska.”

Šogad studentu darbos uzmanība ir pievērsta veselīgai pilsētvidei, zaļai domāšanai un tam, kā šajā vidē jūtas pats cilvēks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nevis cik man ēka ir skaista, bet kā lietotājs jutīsies. Kā es to projektēju, kas tur dzīvos? Tā ir ļoti spilgta iezīme. Studentus interesē zaļās struktūras papildināšana, zaļumu ienešana pilsētā ikdienas dzīvē: gan jauns parks, gan labiekārtoti iekšpagalmi, gan uz jumtiem kā var tikt šīs zaļās struktūras,” teic RTU Arhitektūras fakultātes profesore Sandra Treija.

Maģistra darbus šogad ir aizstāvējuši 30 studentu. Mūsu arhitekti ir atzīti visā pasaulē, grūti nosaukt kontinentu, kur viņu nav. Bet jācer, ka vismaz daļa jauno arhitektu paliks Latvijā, lai uzlabotu mūsu pilsētvidi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm