tv3.lv

Tērvetes novadā cer uz vecāku godaprātu, laižot skolā bērnus bez saslimšanas pazīmēm un bez kontakta ar Covid‑19 slimnieku

2021. gada 19. februārī 20:25

Lai arī par Covid-19 drošajām pašvaldībām atzītas 25, kurās no pirmdienas 1. līdz 4. klašu skolēniem drīkst atsākties mācības klātienē, tomēr Skrīveru un Pļaviņu novada deputāti lēmuši paturēt skolas vēl slēgtas. Iemesls – liela daļa Skrīveru un Pļaviņu skolēnu un pedagogu dzīvo blakus novados ar augstākiem saslimstības rādītājiem. Esot risks, ka viņu dēļ varētu pasliktināties epidemioloģiskā situācija. Tikmēr Tērvetes novadā – abās mazāko klašu skolās šodien notika gatavošanās klātienes mācību atsākšanai. Skolotājiem bija jāveic arī Covid-19 tests.

Attālināto mācību formāts caur datora ekrānu šajos divos mēnešos nav spējis iedot vajadzīgās zināšanas visiem bērniem vienlīdz labā līmenī, – secina Tērvetes novada Annas Brigaderes pamatskolas 1. klases audzinātāja Sigita Kļaviņa. Pēkšņi uzzinot, ka pirmdien atsākas mācības klātienē, steidz gatavot vajadzīgos materiālus.

Skolotāja nepacietīgi gaida vakcīnu pret Covid-19 un cer, ka līdz tam nesaslims: “Paļaujos uz vecāku godaprātu. Par to, ka vecāki skatās, vai bērni nav slimi un nenāk uz skolu saslimuši, kā kontaktpersonas vai citā saistībā.”

Annas Brigaderes pamatskolā ir tikai viena pirmā, viena otrā, viena trešā un ceturtā klase, tāpēc spēs īstenot epidemioloģisko prasību par trīs kvadrātmetriem katram skolēnam.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

“Ja nebūtu Covid-19, tad visi mani 20 bērni mācītos šajā klasē, bet, ievērojot epidemioloģisko situāciju, mēs dodamies un esam citā klasē. Bet tagad pirmā klasē mācīsies šajā telpā, izsēdināti katrs pa vienam savā solā,” teic skolotāja.

Katrai klasei starpbrīdis būs citā laikā, lai nekrustojas plūsmas. Skolotāji instruēti par telpu regulāru vēdināšanu un virsmu dezinficēšanu.

Lai pirmdien droši atsāktu mācības, šodien Brigaderes pamatskolas darbiniekiem – Covid-19 siekalu tests. Turpmāk katru nedēļu personālu testēs. Šajā Tērvetes novada skolā mācās 15 bērni no blakus Dobeles novada. Tā kā Dobeles novads ir Covid-19 nedrošā pašvaldība, šo bērnu vecākiem jāizpilda papildu prasība. Ar viņiem šajā nedēļas nogalē sazināsies skolotājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man ir jāizvērtē, cik tas ir droši, tāpēc sazināsimies ar visiem vecākiem. Aptaujāsim, vai bērni nav kontaktpersonas, vai nav slimību pazīmes. Ja nav, lūgsim vecākus to rakstveidā atsūtīt, iedodot to pirmdien līdzi bērnam vai atsūtīt to kā fotogrāfiju,” teic Annas Brigaderes pamatskolas direktors Aldis Tisenkopfs.

To, ka Tērvetes novads ir drošo pašvaldību sarakstā, skolas ēdnīcas pavāres uzzināja vien ceturtdien vēlu vakarā un šorīt steigšus zvanīja produktu piegādātājiem, lai jau pirmdien būtu ko likt katlos un pannās.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

“Ātri apzināmies, cik būs bērnu, ēdāju. Ātri sastādām ēdienkarti, lai varam mobilizēties pirmdienai. Pirmdien būs vieglais ēdiens – makaroni “pa flocki” vai makaroni ar balto mērci,” stāsta Annas Brigaderes pamatskolas pavāre Māra.

Bukaiši, Augstkalne, Tērvete – no pirmdienas arī skolēnu autobuss kursēs, un šoferim jāņem vērā vairākas epidemioloģiskās prasības.

“Es lieku, lai katrs sēž atsevišķi. Visu laiku taisām dezinfekciju pēc darba. (TV3: Un ja kādam bērnam nebūs maska?) Tad mums ir maskas. Varu iedot tam, kam nav,” norāda skolēnu autobusa šoferis Tērvetes novadā Vladimirs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai Tērvetes novads atbilstu drošas pašvaldības statusam un drīkstētu notikt mācības klātienē, divu nedēļu laikā te drīkst saslimt ne vairāk par sešiem cilvēkiem. Visā valstī situācija tiks pārskatīta reizi nedēļā – trešdienās.

“Mēs testējamies, un atkarībā no tiem rezultātiem, sagaidu un brīdinu, ka mēs varbūt mācāmies tikai līdz trešdienai. Iepazīstinu darbiniekus arī ar vissliktāko variantu,” saka Annas Brigaderes pamatskolas direktors.

“Šī šaudīšanās, protams, nav ne pozitīvā pieredze, ne prakse, ko vajadzētu piemērot bērniem un bērnu vecākiem, kuri saistīti ar darbu un bērnu pieskatīšanu,” teic Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Kuros novados atļaut klātienes mācības mazākajām klasēm, Slimību profilakses un kontroles centrs vērā ņems ne tikai saslimstības kumulatīvo rādītāju, bet arī saslimstības tempa pieaugumu.

“Jā, mums ir novadā riskantā vieta. Mums ir sociālās aprūpes centrs ”Tērvete”. Ņemot vērā, ka darbinieki ir novada teritorijā dzīvojošie, līdz ar to tā saslimstības iespēja var iznākt uz āru no sociālas aprūpes centra,” saka Tērvetes novada domes priekšsēdētāja. “Mēs, visticamāk, tiksimies pirmdien skolā. Es jūs visus ļoti gaidīšu skolā. Ceru, ka mums izdosies.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm