tv3.lv

Svētdien vakcīnu pret Covid‑19 saņēmuši tikai 330 cilvēku

Svētdien pret Covid-19 sapotētas tikai 330 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

2021. gada 11. janvārī 10:35

Aizvadītajā diennaktī vakcinācija notika vien trijās ārstniecības iestādēs. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā vakcinētas 199 personas, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā – 120, bet Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā – 11.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Premjers: Būtu nepiedodami, ja izrādītos, ka vakcīnu pret Covid-19 izvēles procesā ir notikusi lobēšana

Precizēta informācija par 7.janvārī vakcinētajiem, kad tika potētas par 20 personām vairāk, nekā uzrādīja provizoriskie dati. Līdz ar to 7.janvārī kopējais potēto cilvēku skaits ir 799.

Attiecīgi kopumā līdz šim Latvijā vakcinētas 6933 personas, tajā skaitā 5418 ārstniecības personas un 1515 ārstniecības iestādes darbinieki.

NVD dati liecina, ka līdz šim visvairāk personu vakcinēts 5.janvārī, kad vakcīnu saņēma 888 personas. Savukārt sestdien, 9.janvārī, kad tika potēti 309 cilvēki, vakcinēto personu skaits bija zemākais diennakts rādītājs kopš Latvijā 28.decembrī tika sākta vakcinēšanās.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 30 255 farmācijas uzņēmuma “Pfizer” un “BioNTech” ražotās vakcīnas “Comirnaty” devas. Tās paredzētas kopumā 15 127 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas. Tādējādi līdz šim vakcinēti 45,8% šo cilvēku, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rīkojumu, kas nosaka, ka no 11.janvāra tiks vakcinēti visi ārstniecības iestādēs strādājošie. Līdz šim vakcinēja lielo slimnīcu darbiniekus, sestdien sāka vakcinēt ģimenes ārstus, bet no pirmdienas šī iespēja būs visiem mediķiem – ārstiem, ārstu palīgiem, māsām, zobārstiem, vecmātēm un citiem.

Piektdien, 8.janvārī, valdība vienojās, ka Latvija iegādāsies papildu līdz 1,4 miljoniem “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 devu. Šāds lēmums tika pieņemts, jo piektdien Eiropas Komisija pieņēma lēmumu dalībvalstīm nodrošināt vēl papildu 300 miljonu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 devu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm