tv3.lv

RSU teritorijā izveidots jauns anatomijas muzejs

2020. gada 17. decembrī 7:55

Atvērts jauns muzejs, kas nav gluži pilnīgi jauns un pašlaik Covid-19 laikā, diemžēl nav pieejams. Runa ir par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jaunizveidoto Anatomijas muzeju. Tā ekspozīcija ir veidota jau pirms 100 gadiem, taču tagad eksponāti ir ievietoti jaunā ēkā, interaktīvā ekspozīcijā.

Galvaskausi, smadzenes, plaušas un citi iekšējie un arī ārējie orgāni. Tas viss ir apskatāms jaunatklātajā Rīgas Stradiņa universitātes anatomijas muzejā. Tie, kuri ir viesojušies medicīnas vēstures muzejā, noteikti nevar apgalvot, ka viņi ir redzējuši visu.

Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete norāda, ka anatomijas muzeja apmeklētāji, pirmkārt, var apskatīt īstas cilvēku ķermeņu daļas, kas reiz izmantotas medicīnas studentu mācībām: “Mēs esam atšķirīgi tādā ziņā, ka medicīnas vēstures muzejs ir ekskurss medicīnas vēsturē no senākajiem laikiem līdz pat kosmosa medicīnai. Mēs piedāvājam ekskursu cilvēka ķermenī, turklāt savdabīgā veidā, jo te viss ir pa īstam.”

Jaunajās muzeja telpās ekspozīcija ir ierīkota mūsdienīgi un ļoti pārdomāti. Pirmkārt, ir redzami eksponāti, apraksti ir visai prasmīgi notušēti. Taču ir iespēja lejupielādēt lietotni.

Ir arī iespēja noīrēt planšeti, kur var skatīties, lasīt un klausīties lekcijas. Vispirms jāizvēlas eksponāts ar QR kodu.

Visa šī Anatomijas muzeja kolekcija ir veidota pirms simts gadiem. Ilgu laiku tā atradās tā dēvētajā anatomikumā. Tagad ir atjaunota senā staļļu ēka Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūta teritorijā, tur arī atrodas jaunizveidotais muzejs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm