tv3.lv

Rīdziniekus aicina rotāt Santjago ceļa Ziemassvētku egli

2020. gada 17. decembrī 8:20

Bet krāšņu Ziemassvētku egli pie Māras dīķa šobrīd novietojusi Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija. Tā atrodas Latvijas Santjago ceļa posmā Rīga-Jaunmārupe. Un šobrīd ikviens ir aicināts papildināt egles rotājumu ar savējo un ceļavārdiem, kā arī doties izstaigāt kādu no Latvijas ceļa posmiem.

Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļš ir viens no populārākiem svētceļnieku maršrutiem Eiropā. Šim ceļam veltīta Ziemassvētku eglīte uzstādīta pirms nedēļas, bet to arvien var papildināt ar saviem rotājumiem.

Ceļotāja Zaiga Ābele atnesusi vienu no Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa simboliem – gliemežvāku. Sešu gadu laikā viņa nogājusi piecus Santjago ceļu posmus, tostarp Spānijā, Francijā, Portugālē, Itālijā.

“Pēc pirmā sava “Camino” es sarakstīju grāmatu ”Mans ceļš”. Es jums teikšu, ka ceļš jūs tāpat paņems kā mūs visus – tas mūs tā iedvesmo… Ja jūs neticiet, pamēģiniet, redzēsiet… Lai cilvēki nāk, skatās šo egli. Jo Latvijā notiek arī brīnišķīgas lietas, ir arī pozitīvas ziņas! Visiem priecīgus Ziemassvētkus,” novēl ceļotāja Zaiga Ābele.

Egli grezno arī tradicionālie Santjago ceļa simboli – bultas, dzeltenas un zilas lentītes, glezna ar ceļavārdiem, vēlējumiem un ne tikai.

Rīgas iedzīvotāji, viesi, ģimenes ar bērniem, Santjago ceļa gājēji – ikviens ir aicināts atnest un iekarināt eglītes zaros savu sirds sajūtu rotājuma veidolā, lai tas iedvesmo doties ceļā arī citus. Tā aicina Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija, kura šobrīd apvieno brīvprātīgos entuziastus.

“Šis ir mans gliemežvāks, kas ir atceļojis man līdz no Portugāles, izceļojis cauri visai Spānijai, kuram ir īpaša enerģija, tāpēc es to karinu Camino Ziemassvētku eglītē. Šajā laikā man ir patiess prieks, ka cilvēki ir atsaukušies mūsu aicinājumam atstāt savus rotājumus,” norāda ceļotāja Līga Liepa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es tā padomāju: kāpēc ne, Latvijas gliemeži, mums taču savi, vai ne? Tie nav no Liepājas atceļojuši. Camino gliemezim leģendas ir dažādas, bet Liepājas Bernātes pludmalē lasīti gliemeži, aizdomājos par to, un tā bija forša meditācija,” saka ceļotāja Liesma Kalve.

Lai pievienotu Latviju Eiropas Santjago ceļu tīklam, šā ceļa izveide 400 kilometru garā maršrutā tika uzsākta pirms diviem gadiem. Šo 24 mēnešu laikā ir izveidots vairāk nekā 130 kilometrus garš maršruts no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles līdz pat robežai Žagarē, kur ir apzinātas naktsmājas.

“Sākumā domājām, ka viss ceļš būs 330 kilometru garš, šobrīd mēs pavisam līdz 400 kilometriem, jo, izstaigājot konkrētās takas, lai tās būtu gājējiem maksimāli draudzīgas, viegli ejamas ar kājām, lai būtu naktsmājas, līdz ar to šis ceļš pagarinās,” pauž Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja Linda Straume.

Ejams, nomarķēts un ar naktsmājām ”apgādāts” ir Svētā Jēkaba ceļa Zemgales posms. Pašlaik tiek izstrādāts Vidzemes posms no Valkas līdz Rīgai. Ceļa izpēte notiek regulāri, ejot mazākās un lielākās grupās. Šis darbs turpināsies vismaz gadu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm