tv3.lv

“Recipe plus” pārstāvis: Esam rūpīgi sagatavojušies vakcīnu pret Covid‑19 izvadāšanai

Vakcīnu pret Covid-19 izvadāšana ir sarežģīts daudzpakāpju process, kura izpildē nav pieļaujamas atkāpes no precīza algoritma, tāpēc zāļu lieltirgotava “Recipe plus” tam ir rūpīgi gatavojusies, paudis veselības uzņēmumu grupas “Repharm” padomes loceklis Dins Šmits.

2020. gada 27. decembrī 18:49

Kā ziņots, AS “Repharm” holdingā ietilpstošā AS “Recipe Plus” uzvarēja iepirkumā par vakcīnu pret Covid-19 izvadāšanu Latvijā un jau sestdien uzņēmuma darbinieki veica vakcīnu pirmo pārvešanu no Valsts asinsdonoru centra uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS), lai tur pirmdien varētu sākt mediķu vakcināciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Otrajos Ziemassvētkos Latvijā miruši 44 Covid-19 slimnieki

Kā aģentūru LETA informēja “Repharm” komunikācijas direktore Līga Ribkinska, kopā ar farmācijas uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 pirmo daļu RAKUS tika nogādāti arī vakcinēšanai nepieciešamie palīgmateriāli – šļirces un dezinfekcijas šķīdums. Pārvešanas laikā stingri ievērots darbības protokols, tai skaitā hronometrējot komplektācijai un pārkraušanai atvēlēto laiku.

Ribinska skaidroja, ka, komplektējot vakcīnas konkrētam vakcinācijas kabinetam, tas jāpaveic dažās minūtēs, jo ir ierobežots laiks, cik ilgi vakcīnu drīkst turēt ārpus ledusskapja. Pēc uzņēmuma pārstāves paustā, šis laiks ir trīs minūtes, turpretim veselības ministre Ilze Viņķele (AP) mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādījusi, ka šis laiks ir piecas minūtes.

“Recipe plus” šīs vakcīnas jāpiegādā kopumā desmit Latvijas slimnīcu vakcinācijas kabinetiem, kur tās +2 līdz +8 grādu temperatūrā pēc Celsija skalas var uzglabāt līdz piecām dienām, skaitot no brīža, kad vakcīnas tiek izņemtas no saldētavas. Vakcīnu sadale Latvijas ārstniecības iestādēm notiek ciešā iesaistīto valsts institūciju sadarbībā, informēja Ribinska.

“Repharm” padomes loceklis Šmits apliecinājis, ka “Recipe plus” komanda ir gatava savus resursus ieguldīt sabiedrībai tik ļoti vajadzīgā krīzes pārvarēšanas posmā. Uzņēmumam esot pieredze, aprīkojums un darbinieki, lai to kvalitatīvi izdarītu, un komanda ar entuziasmu jau ķērusies klāt šim uzdevumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vakcīnas izvadāšanu uzlūkojam kā sociālās atbildības soli. Vienā vārdā izteiktais process – izvadāšana vai piegāde – vakcīnas gadījumā ir sarežģīts daudzpakāpju process, kuram jau ir sagatavots precīzs algoritms izpildei. Atkāpes no tā nav pieļaujamas. (..) Iepriekš esam gatavojušies, papildus ieguldījuši, gan izzinot vajadzīgo informāciju, gan praktiski sagatavojoties, gan aktīvi sadarbojoties ar atbildīgajām valsts institūcijām,” norādījis Šmits.

“Recipe plus” nodrošina nepārtrauktu Latvijas medicīnas iestāžu un iedzīvotāju apgādi ar zālēm un citiem aptiekas produktiem. Zāļu lieltirgotāja krājumos ir vairāk nekā 12 000 aptiekas produktu vienību, un lieltirgotavas darbinieki ik dienas realizē līdz pat 3000 piegāžu, informēja Ribinska.

Kā ziņots, “Recipe Plus” pagājušajā gadā strādāja ar 190,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,5% mazāks nekā 2018.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 18,8% un bija 18,448 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Recipe Plus” pagājušajā gadā turpināja paplašināt preču sortimentu atbilstoši aptieku un veselības aprūpes iestāžu pieprasījumam, noslēdzot desmit sadarbības līgumus ar jauniem piegādātājiem un sortimentā iekļaujot 1445 jaunas pozīcijas, no kurām 409 ir zāles, bet 1036 – uztura bagātinātāji, higiēnas un kosmētikas līdzekļi, medicīnas ierīces, kā arī veterinārās preces.

LETA jau ziņoja, ka RAKUS pret Covid-19 plāno vakcinēt 40 cilvēkus dienā, un vakcinēšana sāksies pirmdien, 28.decembrī, plkst.10, aģentūrai LETA atklāja RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm