tv3.lv

Peldēšana vasarā ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem. Kādi ir elementārākie drošības līdzekļi?

2021. gada 22. jūnijā 7:56

Peldēšana vasarā ir ne tikai prieks un veids kā atveldzēties, bet arī viens no biežākajiem nāves cēloņiem. Teju katru dienu, dažkārt pat vairāki vienā dienā, cilvēki noslīkst, tādējādi apsteidzot pat satiksmes negadījumos mirušo skaitu. “900 sekundes” skaidro, kādi ir elementārākie piesardzības līdzekļi dodoties peldēt.

Pirmkārt, peldēties jādodas kopā ar kādu draugu vai paziņu. Cilvēki parasti noslīkst vienatnē, nevienam to nepamanot.

Lasi vēl – Atpūta pārvērtās traģēdijā: brīvdienās no ūdenstilpēm Latvijā izcelti trīs noslīkuši cilvēki

“Drošākais dziļums peldēšanai ir šeit līdz krūšu līnijai, lai jebkurā brīdī varētu nostāties uz kājām.” Peldēšanas trenere un sertificēta glābēja Agnese Gedrovica skaidro, ka peldēties visdrošāk vietās, kur dziļums nav pāri galvai. Jāpeld gar krastu, nevis prom no krasta.

“Kad cilvēks ir panikā, tad nedrīkstam viņam tuvoties, jo viņš mūs pašus var ieraut ūdenī. Vienas nelaimes vietā var būt divas,” skaidro peldēšanās trenere un glābēja.

Cilvēkam, kuram nepieciešama palīdzība, jāpamet kaut kas viegli peldošs, un saucot norādām, kurā virzienā ir krasts. Savukārt reizēs, kad cilvēks jau zaudējis samaņu, tad drošs peldētājs var doties klāt cietušajam.

“Jāpiepeld no muguras. Jebkurā brīdī viņš var atbrīvoties.” Cilvēks jāņem aiz zoda un īkšķiem aiz ausīm, tā, lai seja ir virs ūdens un jāvelk krastā. Jāatgādina, ka kādam šādos gadījumos noteikti jāzvana 112.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kā liecina statistika, tad tikai 6% cilvēku Latvijā prot pietiekami labi peldēt, lai izglābtu sevi.” Biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze norāda, ka Latvijā ļoti maz cilvēku prot pienācīgi peldēt. Diemžēl lielākā daļa tikai domā, ka prot labi labi turēties uz ūdens.

“Katram sev jāuzdod jautājums – vai viņš spēj nopeldēt 200 metru bez apstājas, izkāpt no ūdens,” vērš uzmanību biedrības ”Peldēt droši” dibinātāja.

Sākot ar peldvietas pareizu izvēli un aprīkojuma izvēli. Ir daudz dažādu nosacījumu drošai peldēšanai. Tos nav iespējams apgūt pašmācības ceļā, tāpēc ikviens bērns un arī pieaugušais tiek aicināts apmeklēt peldēšanas treneri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm