tv3.lv

Pedagogi sākuši sniegt individuālās klātienes konsultācijas skolēniem

2021. gada 22. februārī 7:56

Lai mazinātu attālinātās mācīšanās radīto satraukumu, Rīgas Starptautiskā skola sākusi sniegt individuālās konsultācijas skolēniem. Ar valdības lēmumu tās tagad ir atļautas visu klašu skolēniem un jauniešiem visās izglītības pakāpēs. Bet īpaši svarīgs tiešais kontakts ar pedagogu ir vidusskolas beidzējiem.

12. klases skolniece Līna Vītola nākotnē plāno studēt kulināriju. Viņai ir nepieciešamas labas zināšanas ķīmijā, tāpēc jauniete ar prieku izmanto iespēju tikties viens pret viens ar skolotāju.

“Priekšmetos, kā ķīmija, matemātika, tur vienkārši ir grūtāk izprast to pašu materiālu. Un ķīmijā ir tie laboratorijas darbi, tos vienkārši mājās nevar izdarīt. Un vajag atrast veidu, kā to mainīt,” norāda 12. klases skolniece Līga Vītola.

Saskaņā ar valdības rīkojumu konsultācijas klātienē notiek pēc mācību pārziņu un pedagogu aicinājuma. Pirmām kārtām tās ir īpaši svarīgas bērniem, kuriem attālināto mācību laiks rada nopietnas mācību grūtības un nepieciešams psiholoģiskais atbalsts, kā arī 12. klases skolēniem.

“Skolēni atrodas atkal skolā, mums ir iespēja apspriest vielu klātienē. Manuprāt, tad ir ļoti labs pirmais solis. Vai tas ir ideāli? Droši vien, ka ne. Bet mēs varam uzlabot skolēnu zināšanas, sniedzot šo iespēju pēc iespējas lielākam skaitam. Bet šis modelis nestrādā uz tiem skolēniem, kuri ir palikuši mājās un nedara neko,” saka ķīmijas skolotāja Melānija Kellsa.

Viena konsultācija nepārsniedz 40 minūtes. Starp tām tiek ievēroti pārtraukumi, nodrošinot, ka skolēni savā starpā nesatiekas. Regulāri tiek vēdinātas telpas, un konsultācijas laikā gan pedagogs, gan skolēns lieto mutes un deguna aizsegu, kā arī ievēro divu metru distanci.

“Mēs plānojam, ka katru dienu uz konsultācijām nāks 4-5 skolēni. Mēs cenšamies nosegt katra vajadzības, cik vien labi un ātri varam. Skolēnu vajadzības ir dažādas. Vieniem sagādā grūtības tas, ka mājās nevar veikt laboratorijas darbus. Daudziem mūsu skolēniem angļu valoda nav pamatvaloda. Un ne visi spēj labi patstāvīgi mācīties mājās, un ir priekšmeti, kur viņiem ir nepieciešams darbs ar skolotāju viens pret vienu, lai izskaidrotu vielu vai uzlabotu prasmes,” teic vidusskolas mācību pārzine Sallija Monteita.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Starptautiskajā skolā arī ir ieviestas vairākas izmaiņas attālināto mācību procesā. Tika secināts, ka koncentrēties pie datora skolēniem ir grūtāk nekā klātienē. Tāpēc līdz 35 minūtēm tika saīsināts stundas garums. Turklāt pāris dienas nedēļā skolēniem vispār nav jābūt tiešsaistē. Viņi saņem uzdevumus, kurus pilda patstāvīgi. Bet emocionālā stāvokļa uzlabošanai tiek rīkotas klasesbiedru tiešsaistes tikšanās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm