tv3.lv

Pavļuts: Pret Covid‑19 vakcinēto skaits sāk augt

Paverot iespējas pret Covid-19 vakcinēties plašākam mediķu lokam, ir sācis augt kopējais vakcinēto skaits, šorīt TV3 stāstīja jaunais veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

2021. gada 12. janvārī 8:52

Pēc ministra rīcībā esošās informācijas, vakar Latvijā pret Covid-19 vakcinēti 1312 mediķi, kas bijis rekords, jo līdz šim vakcinēto skaits dienā nebija pārsniedzis 900 cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavļuts uzsvēra, ka vakcinācijas mērķis ir atgriezties pie normālas dzīves, un, lai to sasniegtu, nepieciešams, lai pret Covid-19 vakcinētos 60% un vairāk no visas sabiedrības.

Viņa mērķis esot visiem iespējamiem līdzekļiem sasniegt vakcinēšanas jaudu ap 100 000 cilvēku nedēļā, lai minēto 60% rādītāju Latvija sasniegtu jau vasaras vidū. Aktīvākā vakcinācija Latvijā esot gaidāma no februāra beigām, martā un gada 2. ceturksnī. Pavļuts atteicās vērtēt, vai šis skaitlis – 100 000 vakcinēto nedēļā – tomēr nav utopija.

Kā atzina Pavļuts, tas, cik cilvēki būs gatavo vakcinēties, ir liels, liels jautājums, kas lielā mērā būšot atkarīgs no komunikācijas un personiskajiem piemēriem. Tāpēc viņš pateicās visiem mediķiem, kas jau ir vakcinējušies, un aicināja arī visus pārējos pieteikties vakcinācijai. Politiķis cer, ka veidosies sniega bumbas efekts, proti, ja sākotnēji process ies veiksmīgi, tam pievienosies arvien jauni cilvēki.

Pašlaik Pavļuts nepieļauj domu, ka vakcinēšana, tostarp mediķu, varētu tikt noteikta par obligātu, lai arī viņš ir pārliecināts, ka tas tomēr ir mediķu pienākums.

Pavļuts informēja, ka ir uzdevis izstrādāt tehnoloģisko risinājumu, lai izveidotu brīvprātīgu pašpieteikšanās rindu uz vakcināciju, proti, tajā varētu pieteikties un tikt pie vakcīnas tad, ja uz poti nav ieradies kāds no prioritāri vakcinējamo grupām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm