tv3.lv

Palīdzēs tikai brīnums: apdraudēta iluzionisma teātra‑muzeja “Mystero” pastāvēšana

2021. gada 22. janvārī 8:20

Apdraudēta pavisam nesen, šajā rudenī, atvērtā Baltijā un Ziemeļeiropā vienīgā Iluzionisma teātra un muzeja pastāvēšana. Iluzionisma teātris-muzejs ”Mystero” darbojās vien dažas dienas un nepaguva tā teikt ”ieskrieties”, lai pārdzīvotu ierobežojumu laiku. ”Mystero” pārstāvji spiesti norādīt, ka galvenais, kas viņus satrauc ir valsts jeb ”Altum” piešķirtā kredīta procenti, kas turpina krāties neskatoties uz dīkstāvi.

”Mystero” atrodas Rīgā, Pārdaugavā, bijušā kinoteātra telpās. Šeit ir daudz mistisku, neparastu un tiešām Rīgā, Latvijā un apkārtējās valstīs neredzētas lietas. Piemēram, muzejā ir apskatāmi iluzionisma komplekti sākot pat no 1850. gada. Savukārt atjaunotajā kino zālē ir iecerēts rādīt dažādus iluzionisma priekšnesumus.

”Ja nebūs ko ēst varēšu izmantot šo triku,” saka jaunā teātra un muzeja saimniece Dace Pecolli. Šobrīd izskatās, ka teju tikai brīnums spēj glābt šo jauno teātri un muzeju ”Mystero”: “Ar šobrīd esošajiem atbalsta mehānismiem es nespēju garantēt sava uzņēmuma pastāvēšanu minimālajā formātā.”

Muzeja saimniece uzsver, ka runa ir par uzņēmumu, viņa pati personīgi ir saņēmusi atbalstu kā radoša personība gan no Rīgas domes, gan no Kultūras kapitāla fonda, tāpēc gluži badā neesot jāmirst. Taču runa ir par ”Mystero”, kas ir atvērts pateicoties ”Altum” piešķirtajam kredītam.

Valsts atbalsta finanšu institūcija ”Altum” ir centusies nākt pretim. Taču viss, ko viņi varot darīt, esot kredīta pamatsummas atlikšana uz laiku. “Pirmajā mirklī liekas: Uh, man nav jāmaksā pamatsumma, un viss forši. Taču, ja tu paskaties, kas tas ir īstenībā, tad tas ir, ka tavs kredīts par pusgada procentmaksājumiem palicis lielāks, tu esi samaksājis vēlreiz “ekstra”.”

”Mystero” kredīts atlikts uz sešiem mēnešiem un, protams, nesamazinās. “Mūsu interesēs ir, lai uzņēmumi pārdzīvo šo krīzes laiku.” ”Altum” pārstāve Sandra Eglīte norāda, ka konkrēta uzņēmuma saistības viņa nedrīkst komentēt. Taču ar līdzīgām likstām esot saskāries neviens vien uzņēmums. Diemžēl, procentmaksājumus viņi atcelt nevar, tos iespējams vienīgi, tā teikt, aizkavēt.

“Starp instrumentiem ir šī saucamā procentu kapitalizācija. Procentu maksājumi netiek iekasēti šobrīd, bet tiek pārcelti uz aizdevuma pamatsummu,” saka “Altum” pārstāve.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neatkarīgi notā, ka pelnīšanas iespējas uzņēmumiem ir liegtas, tomēr procentu pieauguma dēļ pieaug arī kredīta kopējais apmērs. ”Mystero” iluzionisma muzeja un teātra pārstāve Dace Pecolli joprojām cer uz labāko. Iespējams, kāda brīnuma dēļ izdosies panākt, ka netiek ņemta prasīta nauda no uzņēmuma, kuram ir liegts pelnīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm