tv3.lv

Lielvārdē atklāts par NATO un valsts naudu rekonstruētais lidlauks

Piedaloties valsts augstākajām un NATO amatpersonām, ceturtdien, 25. septembrī, notika svinīga Gaisa spēku aviācijas bāzes atklāšana, no notikuma vietas ziņo TV3 žurnālists Jānis Zariņš.

2014. gada 25. septembrī 15:50

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz ar to Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāzes lidlaukā lidmašīnas un helikopteri varēs nosēsties arī naktīs.

Lidlauka rekonstrukcijā ieguldīti apmēram 27 miljoni eiro NATO līdzekļu un apmēram 55 miljoni eiro valsts naudas.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās premjerministre Laimdota Straujuma, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks (DSACEUR) ģenerālis sers Adrians Bredšovs (Adrian Bradshaw), kurš Latvijā ieradies, lai apmeklētu NATO vingrinājumus.

No 2009.gada līdz 2013. gadam Lielvārdes lidlaukā notikusi apjomīga NATO finansētās infrastruktūras – skrejceļš, manevrēšanas ceļi, peroni, laukumi, ēkas – būvniecība, veikta arī bāzes nožogojuma un patruļceļa izbūve 22 km garumā. Pašlaik tiek īstenoti arī bāzes kopējās infrastruktūras sakārtošanas un uzlabošanas darbi, un ir uzsākta aviācijas degvielas noliktavas būvniecība.

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas bāzes “Lielvārde” attīstība ir bruņoto spēku ilgtermiņa projekts, kuru realizējot Latvijā tiks izveidots NATO un nacionālajām prasībām atbilstošs lidlauks, kā arī mūsdienīga un daudzfunkcionāla militārā bāze, kas ir nepieciešama, lai bruņotie spēki varētu pilnvērtīgi īstenot savus uzdevumus valsts aizsardzības nodrošināšanai, kā arī realizēt NATO operāciju atbalsta pasākumus un veikt NATO gaisa patrulēšanas lidmašīnu apkalpošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm