tv3.lv

Latgalē dažu gadu laikā slēdz 20 skolas; daļa ēku stāv tukšas

Daļu Latgalē slēgto skolu ēku vietējās pašvaldības uztur pie dzīvības, izveidojot tur novadpētniecības istabas, nelielus muzejus, brīvā laika pavadīšanas centrus vai sociālās iestādes. Tomēr ir tādas, kuru sienās valda klusums, jo ēkas vairs netiek izmantotas.

2014. gada 5. septembrī 7:12

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārsavas novada pašvaldības vadītāja Ināra Silicka lēš, ka esošo resursu lietderīga izmantošana ir aktuāls jautājums, tomēr ne vienmēr ir finansiālās iespējas nodomus realizēt. Šajā mācību gada savas durvis skolēniem vairs neatvērs vēl divās Latgales reģiona mācību iestādēs – Viļakas novada Kupravas un Mežvidu pamatskolas.

Malnavas pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Kiaupuže:
No sākuma, kad sanāca Kārsavas novada jaunievēlētie deputāti, lēmums bija mums labvēlīgs, bet apstākļi krasi pamainījās un vienā no ārkārtas domes sēdēm tika nolemts, ka Kārsavas novada divas skolas – mūsējo Vītolu pamatskolu un Mežvidu pamatskolu – slēdz.

Pēc gada tika slēgta arī Aizgāršas pamatskola, tiesa gan, šobrīd tā ir vienīgā ēka, kura daļēji tiek apsaimniekota. Skolas ēdnīcu joprojām izmanto ēdiena gatavošanai bērniem no blakusesošā bērnudārza. Savukārt ziemā vietējie jaunieši izmanto ēku dažādu pasākumu organizēšanai, bet skolas ģērbtuvē jau trīs gadus funkcionē veikals.

Malnavas pagasta vadītāja Irēna stāsta, ka divus gadus ēku no pašvaldības iznomāja kāda mednieku biedrība, tomēr pēdējos gados tā stāv tukša, kaut arī interese par to nav zudusi. Savukārt, Mežvidu pamatskolas ēkai jauno saimnieku atrast ir ļoti grūti, neņemot vērā to, ka nodomi atvērt šeit ražošanu ir bijuši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm