tv3.lv

Daugavpilī turpinās katastrofu mācības “Dzīvības cena”

Ceturtdien, 11. septembrī Daugavpilī sākušās starptautiskas neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācības “Dzīvības cena” jeb “Pretium vitae 2014”, no Daugavpils ziņo LNT Ziņu žurnāliste.

2014. gada 11. septembrī 20:08

Mācības “Dzīvības cena” rīko Latvijas Ārstu biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” un Daugavpils domi. Tās Latvijas otrajā lielākajā pilsētā notiks no 11. līdz 13. septembrim.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mācību pirmajā dienā 11. septembrī Daugavpilī uz dzelzceļa sliedēm tiks izspēlēta lomu spēle “Negadījums ar daudziem cietušajiem”. Latvijas dzelzceļa (LDz) teritorijā notiks inscenēta vilciena katastrofa, kurā būs vairāk nekā 50 cietušo ar dažādām traumām. Katastrofas vietā tiks imitēta arī ķīmisko vielu noplūde. NMPD uzdevums būs nodrošināt neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajiem negadījuma vietā un to nogādāšanu tuvākās daudzprofilu slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Glābšanas un evakuācijas darbos tiks iesaistīts arī Valsts robežsardzes (VR) helikopters, lai pilnveidotu NMP dienesta un VR sadarbību ļoti smagā veselības stāvoklī esošu pacientu evakuācijā no katastrofas vietas.

Mācību otrajā dienā – 12. septembrī – notiks Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu sacensības, kurās brigāžu personāls – ārstniecības personas un operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītāji – apliecinās savu sagatavotību, risinot dažādus situāciju uzdevumus, piemēram, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību smagu traumu guvušam pacientam vai dzemdētājai un jaundzimušajam.

Savukārt 13. septembrī notiks konference par katastrofu medicīnu un neatliekamo medicīnu, kurā kā vieslektori ar ziņojumiem par neatliekamo palīdzību militāra konflikta gadījumā uzstāsies arī kolēģi no Ukrainas un Izraēlas.

Šogad katastrofu medicīnas mācībās “Dzīvības cena” jeb “Pretium Vitae 2014” arī neatliekamās medicīnas speciālisti no Lietuvas un Baltkrievijas.

“Pretium vitae 2014” mācības tiek finansētas no ESF Tālākizglītības projekta līdzekļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm