tv3.lv

No šodienas atkal būs atvērtas bibliotēkas; dažviet tiek gaidīts liels lasītāju pieplūdums

2021. gada 12. janvārī 7:55

Laba ziņa tiem, kas savu ikdienu vai vakaru nespēj iedomāties bez lasīšanas – šodien stājas spēkā vairāki atvieglojumi ārkārtas situācijas ierobežojumos un atkal būs atvērtas bibliotēkas. Piemēram, Ķekavas iedzīvotāji rindā pēc grāmatām sāka pierakstīties jau vairākas dienas iepriekš.

Kopš izskanēja informācija par ierobežojumu mīkstināšanu, jau vairākas dienas pēc kārtas lasītāji zvana un interesējas, kad tad varēšot nākt pēc grāmatām. Ķekavas pagasta bibliotēka savas durvis vērs šodien divpadsmitos, kad ir sagaidāms liels lasītāju pieplūdums, tāpēc priekštelpā tiek salikti uzgaidīšanas krēsli.

“Mēs bibliotēkā ielaidīsim pa diviem cilvēkiem. Vai arī viena mājsaimniecība. Nu, pārējiem vajadzēs pagaidīt. Vai nu priekštelpā, vai nu ārpus bibliotēkas. Viņi varēs nākt un atnest grāmatas, paņemt grāmatas un varbūt kādu žurnālu izvēlēties līdzi paņemšanai. Tikai ne uz vietas lasītavā. Un vietas nevarēs atrasties sēdēt, skatīties, šķirstīt,” stāsta Ķekavas pagasta bibliotēkas vadītāja Mārīte Ķempele.

Pandēmijas laikā lasītājiem ir jāsamierinās, ka vairāki bibliotēkas pakalpojumi nav pieejami. Apmeklētāji vairs nedrīkst izmantot datorus un printerus, kā arī lasītavu.

“Mēs visu laiku nemitīgi sekojam līdzi valdības noteikumiem, kuri nemitīgi mainās. Un, lai mūsu cilvēkus informētu, sakrājušās zīmītes. Šī ir visforšākā. Jo citādāk mēs nevarējām kontaktēt, varējām caur lodziņu. Es varētu mūsu lasītājus tikai uzteikt, tiki to labāko teikt. Jo viņi tiešām visu ievēro,” teic vecākā bibliotekāre Anitra Vanaga.

Šobrīd grāmatas tiek pieņemtas un izsniegtas maisiņos. Bibliotēkā tās tiek ievietotas karantīnā: tiek glabātas trīs dienas, pirms nodošanas tālāk. Neskatoties uz to, ka pašlaik daudzas grāmatas atrodas pie lasītājiem, pagaidām iztrūkums nav vērojams.

“Noteikti vairāk nekā 1000 grāmatu. Bija iepriekš situācijas, kad cilvēkiem mēs drīkstējām tikai izsniegt grāmatas, un nedrīkstējām saņemt atpakaļ, tad mēs smējāmies: mums ir cerība, kamēr mēs tiksim līdz Rainim. Kamēr Rainis ir uz vietas. mums viss izskatās cerīgi,” norāda bibliotēku informācijas speciāliste Sanda Zālamane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai atvieglotu un paātrinātu procesu, lasītāji arī aicināti rezervēt grāmatas caur internetu vai pa telefonu. Tas jau pēdējās dienās aktīvi tiek izmantots.

“Jūs redzat, cik to ir daudz. Spriežot pēc šim grāmatām un zvaniem, viņi ir ļoti noilgojušies pēc bibliotēkas. Šobrīd mēs esam tāda vienīgā kultūras iestāde, uz kuru var atnākt kaut vai uz 15 minūtēm. Tik un tā šī ir tāda kā gaismas saliņa,” teic bibliotēku informācijas speciāliste.

Neatkarīgi no ierobežojumiem lasītāju skaits Ķekavas novada bibliotēkā nav mazinājies. Pagājušajā gadā ir reģistrēti 1111 lietotāji, kuri kopumā bija paņēmuši 19 000 grāmatu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm