tv3.lv

Ministrs uzdevis gatavot prognozes negatīvākai notikumu attīstībai, ja Latvijā izplatīsies jaunais Covid‑19 paveids

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir devis rīkojumu atbildīgajiem dienestiem gatavot prognozes iespējamai negatīvākai Covid-19 notikumu attīstībai Latvijā.

2021. gada 12. janvārī 9:26

Ministrs šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” informēja, ka rīkojums tapis, reaģējot uz faktu, ka Latvijā konstatēts jaunais Covid-19 paveids, kas ir lipīgāks par iepriekš zināmo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pavļuts atzīmēja, ka šīs prognozes varētu noderēt tam, lai veselības resors laikus gatavotos iespējamam negatīvākam Covid-19 izplatības scenārijam un no valdības varētu prasīt papildu līdzekļus.

Vienlaikus ministrs akcentēja, ka gan sākotnējā, gan jaunā Covid-19 paveida izplatība Latvijā ir tieši atkarīga no tā, cik lielā mērā cilvēki ievēro noteiktos ierobežojumus.

Kā vēstīts, Latvijā konstatēts jaunā Covid-19 paveida saslimšanas gadījums, par ko pirmā ziņoja Apvienotā Karaliste.

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti vēl stingrāk ievērot iepriekš zināmos profilakses pasākumus – distancēšanos, rūpīgu roku mazgāšanu vai dezinficēšanu un uzturēšanos iespēju robežās savā mājsaimniecībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm