tv3.lv

Mēģina policistiem uzrīdīt suni un izturas agresīvi: aizturēti vairāki komandantstundas neievērotāji

Latvijā aizvadītajā naktī aizturēti vairāki agresīvi komandantstundas neievērotāji, informēja Valsts policijā.

2021. gada 23. janvārī 14:05

Naktī uz sestdienu komandantstundas kontroles laikā Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja 6565 personas. Lielākā daļa pārbaudīto iedzīvotāju godprātīgi ievēroja epidemioloģiskās prasības un uz ielas atradās attaisnojušu iemeslu dēļ. 5021 gadījumā personas bija aizpildījušas pašapliecinājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

801 gadījumā iedzīvotājiem doti preventīvie norādījumi, nepiemērojot sodu. 591 gadījumā sākti administratīvie procesi par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu. Tāpat sagatavoti 209 ziņojumi administratīvā pārkāpuma procesa sākšanai iecirknī.

Atsevišķos gadījumos policisti sastapās ar pārbaudāmo personu agresivitāti.

Piemēram, Liepājā kādas daudzdzīvokļu mājas pagalmā tika pamanīts vīrietis. Likumsargi centās noskaidrot vīrieša identitāti un pastaigas iemeslu, taču viņš neatbildēja uz jautājumiem, izturējās neadekvāti un agresīvi, turklāt mēģināja uzrīdīt policistiem lielu suni.

Policisti vīrieti aizturēja un sāka kriminālprocesu par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Savukārt Smiltenē kāds vīrietis pagājušajā naktī pārvietošanās aizlieguma laikā uz ielas bez attaisnojoša iemesla tika apturēts divreiz.

Pirmajā reizē pašvaldības policija viņam piemēroja naudas sodu, taču pēc pāris stundām šo personu uz ielas atkārtoti pamanīja Valsts policija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrieša uzvedība liecināja, ka viņš atrodas alkoholisko dzērienu ietekmē, turklāt viņš izturējās agresīvi.

Valsts policija sāka administratīvā procesa noformēšanu, taču vīrietis traucēja policistiem to darīt, kā arī nereaģēja uz likumsargu vairākkārtēju prasību palikt notikuma vietā.

Likumsargi šo personu aizturēja un nogādāja policijas iecirknī. Policijā sākts administratīvais process par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu un nepakļaušanos policijas prasībām.

Tāpat piektdienas vakarā Jūrmalā, Dubultu prospektā aizturēts kāds automašīnas vadītājs, kurš pie automašīnas stūres atradās 1,35 promiļu reibumā. Vīrietis policistiem apgalvoja, ka devies uzpildīt degvielu un aizmirsis aizpildīt pašapliecinājumu.

Vīrietim piemērots 500 eiro liels naudas sods par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu. Tāpat viņam likumā noteiktajā kārtībā būs jāatbild par braukšanu alkohola reibumā.

Policija atgādina, ka arī šonakt no plkst. 22 līdz 5 valstī ir noteikts pārvietošanās aizliegums, un tā laikā notiks kontroles pasākumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm